Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetne 440 pontot...

Hogyan lehetne 440 pontot összegyűjteni ahoz, hogy egyetemen fölvegyenek a kívánt szakra?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon magasak a ponthatárok, ezért két emelt szintű érettségit kell tennem a lehető legjobb eredménnyel, de a (felvi.hu-s) pontszámító szerint még így sem lenne elegendő. Kicsit lehetetlennek érzem a küldetést. Van valaki akinek 420-440-körül voltak a pontjai? Hogy sikerült?

2016. jan. 21. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
+ Nyelvvizsga. Amúgy minden évben változnak a pontok, talán idén kevesebbek lesznek.
2016. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. (: Angol középfokú nyelvvizsgám már van. Remélem, hogy csökkennek a ponthatárok...vagy csak nem emelkednek nagyon.
2016. jan. 21. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 430 volt anno egy emelt és egy felsőfokú nyelvvizsga, de nekem dupláznom kellett.
2016. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen szakról van szó, és mikből kellene emeltezned? Mert lehet, hogy a két emeltért megkapnád a max 100 pluszpontot, viszont könnyen benne van a pakliban, hogy ha beáldozol 10 pontot és csak egy emeltet csinálsz, mellé két középfokú nyelvvizsgát vagy egy felsőfokot, akkor ugye 90 pluszpontod lesz, de a középszinten talán nagyobb esélyed van jobb eredményt elérni, mint ugyanabból emelt szinten.
2016. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Angolból és történelemből kell emelt érettségiznem. Második idegen nyelvnek a németet tanulom, se sajnos ( sok-sok bonyolult körülményből adódóan) ebből esélyem sincs nyelvvizsgára/érettségire, így maradt az angol. (:

(A kötelező tárgyak mellé a biológiát választottam 5. érettségi tárgyként)

2016. jan. 21. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly 444 lett, emelteztem töriből és németből, de így csak 440 pontom lett volna, így- és mivel a szakom követelménye lehetővé tette a közép magyarom és az emelt törim dupláztam, hozzá pedig a 2 nyelvvizsgám jött, így lett 444. Szóval nem lehetetlen, de nagyon sok tanulásba kerül. Persze valaki itt írogatja néha, hogy ő egy hónap alatt felkészült 90%-os emeltekre, hát én ezt valahogy nem tudom elhinni.
2016. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget és a konkrét példáért külön hálás vagyok. Tudom, hogy a legkevésbé sem lesz egyszerű, de még van egy évem az érettségiig, úgyhogy időből és elszántságból nincs hiány. (:
2016. jan. 22. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!