Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valaki, aki építészmérnöki...

Van valaki, aki építészmérnökin/ logisztikát/ műszaki menedzsernek tanul? Jelentkezés előtt állok és örülnék valaki olyan véleményének, aki most tanul ott. Érdeklődni a szakról, ilyesmik.

Figyelt kérdés
Építészmérnökit akartam első helyen megjelölni de mindenki le akar beszélni, mert nagyon sok a rajz nem lesz időm semmire, nme lehet elhelyezkedni ( bár ki tudja mi lesz 5-6 év múlva). De a logisztika is érdekelne mert alapbol szeretek szervezni meg ilyesmik, meg a műszaki menedzserről jókat hallottam, de nem tudom pontosan mit csinál. Utánanéztem persze a szakoknak, de akkor is jó lenne személyes vélemény. (mondhattok más szakokat is, de matekkal szeretnék továbbmenni, és nagyon fizikás mérnöki nem érdekel, fizikából nem vagyok olyan jó)

2016. jan. 22. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok mint te, valószínűleg műszaki menedzsert választom. Szeretem a matekot és az idegen nyelveket.


A műszaki menedzserről hallott jó dolgokat megosztod velem is? Köszi:)

2016. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én logisztikai mérnöknek tanulok. Nehéz mert a járműmérnökin szakon vagyunk, és bár hasonló mint a közlekedésmérnök(hiszen abból vált ki) de nehezebb. A műszaki menedzserről az a hír járja, hogy sok szakból tud egy kicsit, de egyikhez sem ért igazán. Mérnöki szakokon lenézik őket hiszen nem mérnökök lesznek. Nyílt napokon azt mondják a diákoknak hogy majd ők irányítják a mérnököket, ők mondják meg hogy mit csináljanak, de szerintem ez nem így lesz :D Nem mindig a reális valóságot mondják nyílt napon. A véleményem hogy ha már eltöltöd az idődet, akkor tanulj hasznosat :D Ha a sok rajz meghátráltat, akkor menj építőmérnökire. (de az is nagyon nehéz)
2016. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a műszaki menedzser lehúzás csak itt a gyakorin lett divat... :D
2016. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elso: en azt jelolom harmadiknak:) egyebkent hogy nagyonkonnyen elhelyezkedsz vele es nagyon jol keres:D es hat barhogyanis nezzuk ezek fontos szempontok. Mert ha mar evekig vert izzadok egy egyetemen legalabb legyen jo munkad..

Masodik: huuu engem epdig meg a logisztika erdekelt mert imadok szervezni meg iylesmik:D de miket is tanultok pontosan meg miert nehez?:D tenyleg nsgyon erdekel barmilyen info .

Harmadik: hat engem is csak azert kedett erdekelni mert mindenki mondogatja hogy jo:) egyebkent a kozgazdasagtan nem erdekel egyaltalan es a moernoki meg hat.. Azert se mennek epitomernokire mert a fizikat nem szeretem es az epuletek erdekelnek szoval:D

2016. jan. 22. 23:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel mérnöki, igy mernoki kepzest kapunk ezert pl a jarmumernokokkel elso felevben ugyanazok a tantargyain voltak, geptan, femtan,gepszerkezettan,fizika,kemia elektrotechnika stb.. szoval nem hangzik jol :D de ha tanulsz siman meglehet tanulni. masodikban felevben is csak ketto kulonbozik a nyolcbol.. de egyre tobb szakmai targy jon majd be. Mindenhol kell tanulni, ugyhogy ne ez alapjan donts :)
2016. jan. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Huu. Azthittem ez ilyen szervezesesebb hogy mibol mennyit kell rendelni meg hova pakolni meg hogy szallitani meg ilyesmi. Es nem ennyire GEPEK. Mostmar kevesebb kedvem van odamenni😂😂 de koszi szepen a valaszt:)
2016. jan. 23. 18:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ezért megyek műmenre. Utána pedig még van lehetőség pl. logisztikai menedzsment Msc-re.
2016. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hat az tudom hogy hasznos es jol el lehet vele helyezkedni. De valahogy annyira nem allok kozel hozza. vagyis azon kivul nem is tudok rola semmit hogy a kozgaz es a mernoki kozott van. Nemtudom miket tanul smi mernokinek szamit. De jol hangzik az biztos
2016. jan. 23. 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyik suliba se azt fogod tanulni az elejen ami a lenyeg :D nem tanulhatsz ilyesmirol evekig hogy raktarozas :D kb az elso negy felev ilyen nehez.

nalunk az info az egyik legnehezebb es nem azert mert nehez megtanulni, hanem mert a tanarok a szivatasra mennek ra, pl kiadnak gyakorko zht es elesbe tok mas van. Szoval egy targy ettol lesz nehez, nem azert mert benne van a nevebe a gep szo :D

2016. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak hogy egy építészhallgató válasza is legyen itt: tényleg nagyon sok a rajz, és kevés dologra van időd mellette, az elhelyezkedés meg még odébb van, és ha jó vagy abban amit csinálsz, kb minden szakmában el lehet helyezkedni - szerintem. :) Nekem nagyon tetszik az építészkar, akkor is ha nehéz, akkor is ha sok, de imádom látni, hogy nem csak abból áll az egész, hogy tudást halmozok fel, hanem van valami bemutatható része is a dolognak (rajzok, műszaki rajzok, makettek). Az építészet a mérnöki ág mellett nagyban művészet is.
2016. febr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!