Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem mentem be javítóvizsgára....

Nem mentem be javítóvizsgára. Fel kell vennem újra a tárgyat?

Figyelt kérdés

Az előző, rendes vizsgám 3-as lett, de fel szerettem volna javítani. Viszont idő hiánya miatt nem tudtam bemenni. Ilyenkor mi történik? A közepes nullázódik és fel kell vegyem újra vagy marad a 3-as és többet nem kell a tárggyal foglalkoznom?

ELTE-BTK amúgy..



2016. jan. 23. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A neptunban megnézed, hogy teljesítve van-e a tárgyad.
2016. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A rendes vizsga ki van zölddel pipálva, viszont a javító piros x-szel van jelölve..
2016. jan. 23. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó vizsga számít, tehát újra fel kell venned
2016. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem biztos, hogy ez vizsgának számít. Kérjél a háziorvosodtól egy igazolást, hogy azon a napon beteg voltál azt vidd be, hogy ezért nem tudtál elmenni, azt akkor jó lesz. De egyébként más az elbírálása, ha bemész és 1-est írsz, mintha be sem mész. Tehát elvileg szerintem érvényes az elöző 3-asod. De a biztonság kedvéért vigyél be egy igazolást, a tanszékre.
2016. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
A háziorvosi igazolás jó ötlet, de egyébként mivel nem megbuktál hanem nem jelentél meg az elvileg nem is számít vizsgaalkalomnak.
2016. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amin nem voltál ott, arra nem kaphatsz jegyet. Ergo a 3-asodat nincs minek felülírnia. Ez egy "nem jelent meg" bejegyzés, aminek a következménye, hogy abban a félévben csökkenti a lehetséges vizsgák számát (de mivel megvan a tárgy, ez téged nem érint), illetve büntetést kell fizetned érte (úgy emlékszem, az ELTE-n ez ~3000 Ft).


Minderről magad is meggyőződhetsz, ha megnézed a Neptun/Leckekönyv oldalt. Oda le van írva, mely tárgyakat teljesítetted, milyen eredménnyel.

2016. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha a Leckekönyv nem hazudik, akkor teljesítve van a tárgy. Bár még üzenetet nem kaptam a tanártól, hogy elégtelent kaptam volna rá, de a javítóvizsga mellett megjelent az X.
2016. jan. 23. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy kaphatnál elégtelent (vagy bármilyen jegyet) egy olyan vizsgára, amin ott sem voltál?
2016. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, de szerintem teljesen sületlenség, amit írtatok.


Mindig a legutolsó vizsgaalkalom eredménye számít, amire ha be sem mész, a tárgyad elhagyott tanegység lesz (0-s szorzó, mégcsak nem is 1-es... gondolom mindenki számára világos, mi történik 0-val való szorzáskor). Az elhagyott tanegység tehát sokkal rosszabb elbírálású, mintha egyest kaptál volna.


Szerintem mindenképp próbálj meg igazolást vinni és akkor talán kijavítják egyesre - a jófej tanárok megteszik.


De komolyan, miért nem jelentkeztél le a vizsgáról?

2016. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!