Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül valamelyik jó...

Ezek közül valamelyik jó választás lehet? Milyen irányban induljak el?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikesként is elég tanácstalan vagyok még a továbbtanulást illetően. Mielőtt a gimibe felvettek volna, állatorvos vagy valamilyen humán orvos akartam lenni, mostanra viszont kicsit eltávolodtam ettől az elképzeléstől. Nem vagyok alkalmas arra, hogy az életemet csak a tanulásnak és a munkának szenteljem. Nem szeretnék diplomagyűjteményt és nem szeretnék BMW-t meg villát egy hegyoldalban, csak egy munkát amit örömmel végzek, és amivel eleget keresek hogy normális életkörülményeim legyenek. Jelenleg bioszfaktra járok, ezen a területen tervezek továbbmenni, de nem mindenáron. Egyetemi szakokat és OKJ-s képzéseket is egyaránt keresgéltem, eddig négy szakma van, amit el tudnék képzelni magamnak. Szerintetek valamelyik jó választás lehet? Melyikre van nagyobb igény, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?


- csecsemőgondozó

- óvodapedagógus (ez egy dolog miatt esne ki, az pedig az ének. Az alkalmasságin úgy tudom erre is kiemelten figyelnek, nekem meg nincs hangom, ráadásul soha nem tanultam semmilyen hangszeren játszani)

- gyógytornász, később talán lovas gyógytornász (erre a szakra meg egyre többen jelentkeznek, borzasztó népszerű)

- ápolónő


Van aki ezek közül tanul valaminek? Vagy olyan akinek közelebbi tapasztalata van ezekkel a szakmákkal? Bármit írhattok róluk, munkaidő, fizetés, lehetőségek.

Szívesen fogadom más szakmák ajánlását is, jó ha köze van a bioszhoz, gyerekekhez, állatokhoz.

Előre is köszönöm:)



2016. jan. 23. 12:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!