Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Félévente 700. 000 diákhitelt...

Félévente 700. 000 diákhitelt megérheti-e felvenni, visszatérülhet-e?

Figyelt kérdés

angol nyelven szeretnék tanulni a nemzetközi gazdálkodási alapszakon önköltségesre van elég pontom, a tandíj 350.000, nyelvi hozzájárulási tandíj 340.000.

Mindkettőre hitelt vennék fel. 7*700.000-> kb 5millió forint hitellel öngyilkosság lenne nekiindulni az 'élet'nek?



2016. jan. 23. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, utána hova jutsz a szakkal. Ha fél millás kezdőfizetést kapsz utána, akkor nem gáz. Ha viszont átlagbérért ülsz be egy multihoz, akkor szenvedni fogsz vele, az biztos.

Hány pont hiányzik az államihoz? Lehet, hogy jobban járnál, ha inkább rágyúrnál arra, még akár azon az áron is, hogy egy évvel később kezded el a sulit.

2016. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megérné felvenni, ha lehetne annyit, mert csak 2% a kamata. De szerintem a nyelvi hozzájárulási díjra nem kaphatsz diákhitelt. De ha kaphatsz, vedd fel, azt tanulj marha jól, hogy boldogulni tudj utána, és jó pozíciót sikerüljön megcsípned. Nagyon aktív diákéletet kell élned, hogy kapcsolatokat építsél amik később jól fognak jönni. Jó tervezéssel, proaktivitással, megéri felvenni a hitelt, ha mindenképpen ezt szeretnéd elvégezni és ez motivál téged.
2016. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ! 12 pontra vagyok tőle. 448 pontom van. Matematikából emelt szinten érettségiztem tavaly, és jól sikerült. Angol nyelvből a nyelvvizsgára már jár a többletpont a középszintű érettségim egészen erős lett. A történelem nagyon gyenge lett, mivel nem is készültem rá, helyette a matek emelt és a töri volt.


2 nyelvvizsgám megvan (40 pont) emeltre jár az 50 pont, a matek 83% lett. Az angol pedig 96% középszinten.

96*2 + 83*2 + 9 = 448 pont.

Tehetek még ennél többet?

2016. jan. 23. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj meg egy matek emeltet csinálni megint. Ha 89% lenne, az már jó lehet.
2016. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért szeretnéd angol nyelven tanulni, amikor "alapból" a jó nyelvismeret, 2 nyelvvizsga jellemzi a végzetteket?


Ennél a közgazdasági szaknál nem értem a dolgot, ok, hogy valaki Gazd.men-t pénzügyet marketinget angolul/más idegen nyelven, de nemzetközit miért?

2016. jan. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nemzetközi gazdálkodás nagyon jó szak, szerintem megéri.


De ugye azt tudod, hogy a kötött felhasználású hitellel az idegennyelvi hozzájárulást nem lehet kifizetni? Tehát fel kéne venned a tandíjra a DH2-t, az idegennyelvi szarhoz meg a DH1-et, de az meg csak max 250 ezer / félév vagy 50 ezer / hó.

2016. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy kamatokról hallottál-e már?

Mert az is van.Plusz folyamatosan emelkedhet...

De ez a kisebbik rossz,ugyanis élned is kell majd valamiből és a munkád alatt is.Gondolom a házat,kocsit is hitelezni kívánod...

Nos,ez br. 230-250-ből nem fog menni,de sok sikert a hitelspirálhoz! (:

2016. febr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!