Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Óbudai Egyetem Bánki Donát...

Mentos kérdése:

Az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karra érdemes elmenni Gépészmérnöknek?

Figyelt kérdés
Eléggé színvonalas a képzés ? Nyílt napra sajnos nem tudtam elmenni, sokan ajánlják még a BME-nek a gépészmérnöki képzését, de ahhoz nem tartom magam elégé okosnak, de azért az OE tud adni egy normális diplomát ? vagy csak ez is egy olyan hogy csak van és semmi színvonal ?

2016. jan. 27. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz maga a képzés, és én a "rangsorban" a BME után a második legnívósabbnak mondanám, rosszul semmiképp nem jársz vele. Viszont kösd fel a gatyád!
2016. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és egyéb hasonló egyetemek ?
2016. jan. 27. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

OE Bánki Donátra járok,

Szinvonal jó, bármiben sgitenek a tanárok, ha tudnak, ha nem tudunk semmit, akkor a tanár (egyszer fordult elő) figyelmeztetett, hogy ha igy haladunk megfogunk bukni, ez volt a mateknál. Szerintem rendes volt, hogy törődik velünk. Mig egyetlenegyszer SEM hallottam, hogy negativ megjegyzést kapnánk. Pedig okuk lenne rá, mivel a bukási arány egy tragédia, kb 15%-a végzi el az egyetemet 7 félév alatt és újabb 15%-a valamennyi idő alatt. Ergó 10-ből 7-en kibuknak. Szóvala szinvonalat megtarták a kibukási arány ellenére is.

Szóval, elég jó suli, van gépműhelygyakorlat, azoknak, akik nem műszaki középiskolákból jönnek igy megtanulsz minden olyan szerszámot és gépet kezelni, amit a szakik is :) Azért ez nagy előny a munkapiacon.

Másik, hogy több mint a felének már diploma előtt van rendes 8 órás munkahelye, mivel gyakorlatorientált. Legkönnyebb szak nálunk a Had és Biztonságtechnológia itt sok a lány kb 30%, Mechatronikán 10% lány és már nehezebb teljesiteni, Gépészek panaszkodnak, hogy nagyon nehéz, főleg a Anyagtechnológia, Forgácsolásalapjai és az Alakitástechnológiára figyelj oda. De én Mechatronikára járok és itt nem nagyon van nagy kibukásokat eredményező tárgy. Itt is van néhány pár nehéz tárgy, de nem vészes alapos tanulással megvan a kettes. Remélem segithettem a tapasztalataimmal.

Apropó, hallgatók is rendkivül segitőkészek és sok a buli főleg a koleszosoknak.

Hátrányokat nem szokták elmondani nyilt napokon, bár én nem látok számmottevő hátrányt, ha nem laksz messze, ha megy a tanulás, főleg vizsgaidőszakban, ha 4-5 órát ráérsz neptun előtt ülni (elektronikus rendszer az egyetemen), hogy betudj lépni tárgyfelvételkor ez évente kétszer van. HA ezek nem szmitanak gyere ide nem fogod megbánni, csak örömöd lesz benne.


Ui.: NE feledd a Mechatronika könnyebb :D

2016. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Az anyagtudománytól rettegj, ha Jézust kapod, akkor halott vagy :D
2016. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!