Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudom megállapítani,...

Hogy tudom megállapítani, hogy melyik szakra vagyok alkalmas?

Figyelt kérdés
Le szeretnék szintemelőzni matek-infoból (közép jelesem van), mert az ELTE tanári karára akarok menni, de nem tudom megállapítani, hogy matek-info, angol-info vagy matek-angol szakos tanárba menjek. Nem tudom (a felvi segítségével se), hogy melyik egyetemek, főiskolák, egyéb felsőoktatások azok Magyarországon, ahol elhelyezkedhetek. Az is kínai, hogy mik a felvételi igények, miből mennyi pont kell és azokat hogyan szerezhetem meg. Egyedül ezeket képtelen vagyok megnézni, hiába google, hiába felvi, ha egyszer túl bonyolult nekem, akárhogy nézem. Tele vagyok rengeteg zavarodással felsőoktatás terén ami lehet, hogy meghiúsítja, hogy visszatérjek egyetemre és hogy egyáltalán lediplomázzak. Tiszta pánikban vagyok és nem tudom hogyan tovább. Legjobb lenne, ha találnék egy mentorszakembert, aki átvezet ezen az egész mizérián és lefejti a bürökráciát, hogy csak jelentkezhessek, felvegyenek, tanuljak, lediplomázzak és lehetőleg szociális anyagi támogatást is kapjak az egyetemtől.
2016. jan. 28. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Hogy neked milyen szak fekszik legjobban, azt senki más nem tudja, csak te. Elhelyezkedés szempontjából a matek veri az angolt, már ha iskolában szeretnél tanítani. Egyébként ha elvégzel két szakot, később még elvégezhetsz egy harmadikat. A felvételi igényeket az egyetemeknél kell megkeresni, én például az ELTE Tanárképző Központot ütöttem be, ezt szakonként határozzák meg, nem intézményenként. Itt megkeresed a választott szakpárokat. Angolhoz emelt kell, a másik kettőhöz nem. [link] Pontokat az iskolai eredményeidből (utolső két év) és/vagy az érettségi eredményeidből szerzel. A felvi.hu-n regisztrálni kell, és utána már vezet a felvételi adminisztrációs folyamatában.
2016. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!