Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Széchenyi egyetem mérnökinform...

Széchenyi egyetem mérnökinformatikus szakon minimumponthatár van. Tehát nincs tele a szak, akkor a felvettek államilag támogatottan vesznek rész a képzésben vagy fizetniük kell?

Figyelt kérdés
Mitől függ, hogy kell-e fizetnie valakinek? És ha bekerült milyen eredményeket kell elérni, hogy ne kelljen fizetni?
2016. jan. 31. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akit államira vesznek fel, annak nem kell fizetni, akit önköltségesre, annak igen. Ilyen egyszerű.
2016. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Külön kell jelentkezni államilag támogatott és önköltséges változatra. Amelyiket nem jelölöd meg, arra fel sem vehetnek. Ezután pedig az dönt, melyik ponthatárt éred el (a kettőnek külön ponthatára van), és hogy melyik van előrébb a sorrendedben.


Ha államilag támogatott képzésre vesznek fel, akkor az a szabály, hogy ha két félév alatt nem tudsz legalább 36 kreditet elvégezni, akkor átraknak fizetősre.

2016. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De a mérnökinformatikus szakon nincs központi ponthatár. Tehát, ha államilag támogatottra jelentkezem és nem érték el a felvételizők a szak kapacitását, akkor felvesznek 280 ponttal?
2016. jan. 31. 17:44
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Kicsi szívem, van "központi ponthatár", amit majd az adott egyetem adott szakára vonatkozóan fognak kihirdetni júliusban. Az majd attól függ, hányan jelentkeznek, és azoknak milyen eredményeik vannak. Nézd meg a felvi.hu honlapon a korábbi évek ponthatárait.
2016. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4: a központi ponthatár nem az, amit júliusban hirdetnek ki, hanem már korábban, amit az állami finanszírozott képzésre írnak elő. Mérnökinformatikus szakon nincs ilyen.
2016. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5: Tisztában vagyok vele, azért tettem idézőjelbe. Ha elolvasod a kérdező legutolsó kommentjét, egyértelműen lejön belőle, hogy ő nem arra a központi ponthatárra gondolt, amit te most leírtál, hanem arra, amit júliusban hirdetnek ki. Mert ő azt hiszi, hogy olyan ponthatár nem létezik, tehát csak a minimumot kell elérni, vagy pedig az előre megszabottat.
2016. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Kicsi szívem"-nek: De arra a ponthatárra gondoltam, amin államilag előírják, hogy mennyit kell elérni az államilag támogatott képzéshez.


Ha idén is 280 pontot ír elő az egyetem, és mivel nincs központilag meghatározott ponthatár, felvesznek államira ugye?

2016. jan. 31. 18:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha jelentkezel az államira, és megvan a minimum pontod, akkor igen. De legközelebb tanulj meg értelmesen fogalmazni, mert nagyon nem volt egyértelmű, hogy mit akarsz.
2016. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Egyébként csak Neked nem volt érthető.
2016. jan. 31. 18:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Széchenyire nem bejutni nehéz, hanem bennmaradni. Példa : idén mérnökinfón felvette 400 ember a matekot, 40 embernek lett meg a vizsgája belőle. De hasonló más szakokon is a szórási arány.
2016. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!