Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szeretnék jelentkezni...

SzErx kérdése:

Ha szeretnék jelentkezni főiskola/egyetem-re és 280 pont kell oda (ami a minimum is) de nekem van mondjuk 270 pontom és egy okj-s képzésen ami plusz pontnak számít oda amivel meg lenne a 280, akkor is újra kell-e érettségiznem?

Figyelt kérdés
Vagyis a 280-as minimumnak csak az érettségiből kell meglennie vagy a 270+okj is elég?(Bocsi kicsit kacifántos lett)

2016. jan. 31. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Kérdezd meg az iskolától, ahová jelentkezni szeretnél. De amúgy elég gáz, ha csak 270 pontod van... az egyetemen nem sokáig fogod így bírni.
2016. jan. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

[link]


" a jelentkező felvételi összpontszámának el kell érnie a jogszabályban meghatározott minimumpontszámot (ún. „jogszabályi minimumpontszám"): alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén 280 pontot, azzal a kitétellel, hogy az emelt szintű érettségi-, a nyelvvizsga-, illetve az OKJ-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszámot kell alapul venni"

2016. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

"De amúgy elég gáz, ha csak 270 pontod van... az egyetemen nem sokáig fogod így bírni."


Hülyeség... pár éve kevesebbel kerülhettek be emberek egy-egy szakra és láss csodát azóta jónéhányan diplomát is szereztek.

2016. febr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%

Nem kell újra érettségizni, ha plusz pontokkal (okj, nyelvvizsga stb.) van meg a 280 akkor is felvesznek.

Az meg, hogy bírni fogod-e nem azon múlik-e majd, hogy hány ponttal vettek fel vagy, hogy milyen tanuló voltál középiskolában.

2016. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Miért pontoztatok le? -.- Tök pontos választ adtam...
2016. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem 280 pont kell, annyi tavaly kellett. Minden évben változik, idén már mindenhova min. 300 pont fog kellene (az alapképzésekre). Az OKJ nem számít bele, se más pluszpont (pl. szociális vagy nyelvvizsga, stb.), a minimum pontba csak az érettségi eredmény vagy a bizonyítvány eredménye számít. Ha nincs annyid pluszpontok nélkül, akkor mindenképp újra kell érettségizned. Én sajnos ugyanígy jártam pár éve, sajnos az érettségimet elrontottam, közben kitaláltam, hogy az OKJ után mennék fősulira, de nem volt elég pontom, így kénytelen voltam újraérettségizni, de megérte, mert nemsoká végzek.
2016. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

# 6

# 2-es válaszoló már leírta, mennyi a minimum pont, és mit lehet beleszámolni a minimum pontokba. Ezek tények, bárki elolvashatja a felvi.hu-n és a megfelelő jogszabályokba is, kár ezen vitázni.

Az más kérdés, mi volt évekkel ezelőtt. Korábban tényleg volt olyan, hogy semmi pluszpont nem számított, most már nem így van.

Illetve a 300 pontról tényleg volt szó pár hónapja, de végül az utolsó pillanatban úgy alakult, hogy mégsem lett 300, maradt a 280.

2016. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"a jelentkező felvételi összpontszámának el kell érnie a jogszabályban meghatározott minimumpontszámot (ún. „jogszabályi minimumpontszám"): alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén 280 pontot, azzal a kitétellel, hogy az emelt szintű érettségi-, a nyelvvizsga-, illetve az OKJ-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszámot kell alapul venni"


egyébként a 280 mindegy mindegy alapon megy, mert rengeteg alapszakon 320-ra vagy az előző évi ponthatárokhoz képest emeltek a ponthatárokon , néhány szakon levitték a pontokat, de az elenyésző.

2016. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!