Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány felhasználható félévem...

Hány felhasználható félévem lehet így még? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg 4.féléves hallgató vagyok, de 3 éve jártam egy évet egy másik szakra is, majd újra jelentkeztem a jelenlegire.

A kérdés az lenne, hogy ha nem sikerülne (van pár tárgy amiből hiába tanulok bármennyit mindig megbuktatnak) jövő tavasszal befejeznem az egyetemet akkor van e még államilag támogatott helyem, vagy akkor fizetnem kell e még, vagy akkor mi a teendő?


Előre is köszönöm a segítséget!

Neten sajnos erről nem találtam semmit a TO meg nem segít...


22/F


2016. febr. 1. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Összesen 12 államilag támogatott féléved van. Ebből elhasználtál 2+3=5-öt, illetve most fogsz még egyet így lesz 6 elhasználtad, ha nem voltál ezek alatt passzívon, azaz mindig aktív féléveid voltak. Akkor még 6 államis féléved van. A lényeg az, hogy felvételizz most a biztonság kedvéért, mert max. 3 hely megjelölése ingyenes, veszteni nem vesztesz vele, és ha fel is vesznek valahova, az sem kötelez semmire. A másik szabály, hogyha abbahagyod a képzésed, akkor 1 éven belül folytatnod kell, különben vissza kell fizesd a lovét, illetve annak a felét. Ha egy éven belül folytatod az egyetemet/főiskolát bárhol és bármely szakon, és szerzel egy diplomát, akkor nem kell visszafizess semmit, a korábbiakat sem.
2016. febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Újrafelvételizni semmi értelme nincs. Akkor lenne értelme, ha esélyes lenne, hogy várhatóan kirúgnak nyáron (sok tárgyfelvétel, sok vizsga), vagy átsorolnak (rossz eredmények). De ez a kérdés nem erről szól. Igaz, hogy ingyenes a felvételi, de azért indokolatlanul nem kell orrba-szájba felvételizni.
2016. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor miről szól a kérdés? Minek kérdezi, hogy hány féléve van még, ha nem akarná kihasználni, vagy nem félne az átsorolástól? Szerintem szólhat az újrafelvételizésről is a kérdés, de másról is nyilván.
2016. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem arról szól, hogy a 12 félévbe (amiről nem tud a kérdező) belefér-e, ha 1-2 félévvel tovább jár. Ha túlfut, akkor mindenképp átsorolják, de azon már nem segít az újrafelvételi. Nekem nem úgy tűnik, hogy az eredmények miatti átsorolástól fél, amikor talán még időben is végez, vagy +1 félévvel.


A tömeges felvételizés meg nem lenne egészséges (bár az ingyenesség miatt nyilvánvalóan meg fog ugrani a jelentkezők száma). Eddig még elbírta a rendszer, hogy valaki jelentkezett, és nem iratkozott be, de ha most tömegesen ilyenek jelentkeznek, akkor tényleg lesznek olyan emberek, akik nem kerülhetnek be csak emiatt.

2016. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont ez a lényeg, hogy újrafelvételizéssel nem tud túlfutni.

És szerintem mindenki felvételizzen újra, akinek remeg a léc. Nem vesz el senki elől helyet,mert jobb az eredménye , mint másnak, akinek rosszabb. A másik meg tanuljon jobban , legyen jobb eredménye, hogy legyőzze az újrafelvételizőket is. Ha valakinek olyan eredménye volt, hogy újrafelvételi során is magasak a pontjai, az megérdemli, hogy felvételizzen többször is.

2016. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!