Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a magyar...

Gewitter kérdése:

Mi a véleményetek a magyar közoktatás színvonaláról? Miért? Miért nem szeretnek iskolába járni a diákok? Miért utálnak tanulni a mai fiatalok? Min változtatnátok radikálisan a közoktatáson? (közvélemény kutatást tartok)

Figyelt kérdés

Elmesélem a saját élettörténetemet az "oktatási rendszerben"töltött időkről....

2011-ben bekerültem egy nyelvi előkészítős gimnáziumba, így tehát 5 évet kellett és lehúznom. Most vagyok az 5. évemben érettségi előtt állok és k*rvára nem vagyok megelégedve.

Nyelvi előkészítő után automatikusan gimis tananyagot tanultam. És itt kezdődtek a problémák.

Olyan tanárokat kaptam akik egyszerűen nem alkalmasak a pályára, vagy letolják a diák fejét.. (bejön és nem tanit csak fecseg lányokkal)

Ilyen volt a fizika tanárom. Általánosban 4.7-re álltam fizikából most meg a semmire osztogatott jegyeket.

Utánna jelentkeztem emelet faktra hátha van még remény hogy behozzam a lemaradást.. de it is kudarc jelenleg gőzerővel csinálom a fizika érettségi feladatsorokat és 35-47%-os arányban jövök ki, amit valljunk meg semmit nem ér a felsőoktatásba ahová mennék. Másik kedvencem a nyelv oktatás.. Németből 4.3 ra álltam sokáig de ezek mind bemagolt szavak és egyéb marhaságok ami nem tanít meg ara hogy folyékonyan beszéljél. Német érettségit 25-35%-os arányban írom meg általában. Nem tom ti hogy vagytok vele, de én szerettem tanulni de ez az év volt az, hogy elegem van és rühelek tanulni bármit is. Minden tantárgyból rontottam... FEBRUÁR van érettségi előtt állok erre még mindig az anyagot nyomjuk az órákon ahelyett hogy készülnénk az érettségire.. naponta 7 órám van és messze lakok a suliól tehát vmikor 16:30 körül érek haza és rögtön be is alszom mert annyira lefáraszt az ami fölösleges. Fölösleges pl: Filozófia Etika Önismeret Vallásismeret

+4 AMI NEM kell sehova de mégis kötelező tanulni..

Rengeteg lexikális izé ami nem is fog kelleni az életben sehová


Most itt vagyok közel 21 évesen és örülni fogok ha egyáltalán sikerül bejutnom oda ahová akarok vagy megyek ganét lapátolni........ :(

Arra bezzeg nem tanítottak meg hogy hogyan kell ÉLNI

Egy levelet nem tudok írni németül mert nem tanították meg hogy hogyan kell (érettségi íráskészség)

ÉS ez nem panaszkodás rengeteg olyan arcot látok aki nem szívesen lenne ebbe a rendszerben. Ismerek olyat is aki sokáig nagyon jó tanuló volt és az érettségi átlaga meg sem közelítette az 50%-ot.


Mindenki véleménye érdekel, és ide csak azok írjanak akik szeretnek új dolgokat megismerni. Olyanok akiket éget a vágy hogy TANULHASSANAK és nem magolásból. Nem madarak vagyunk hanem emberek. Arról nem is beszélve hogy egyes diákoknak a napi 7-8 óra után még 50 órás közösségi szolgálatra kell menni hogy érettségiztessen. Ez a rendszer?

Őszintén nekem most az önbizalmam a béka hátsófertályát súrolja mert ostobának érzem magam az életre és azt a "tudást" amit megszereztem nem tudom használni


Mindenki véleményére kiváncsi vagyok tanár középiskolás általános iskolás hogy mim a véleménye a közoktatásról



20F aki néha reménytelenül áll a problémák előtt



2016. febr. 1. 22:56
 1/1 anonim válasza:

Szia. Idén már 6 éve lesz, hogy leérettségiztem, de azért leírom, hogy mit gondolok. Nem tudom, hogy milyen iskolába jársz, de én a városomnak nem éppen a legkedveltebb iskolájába jártam, nem is a legerősebbe. Viszont nagyon jó voltak a tanárok. Én 12.-ben csak az érettségire készültem, azaz a tanárok csak olyanokat tanítottak, amik az érettségin is elő szoktak fordulni. Jó hozzá teszem, én nem akartam tovább tanulni, nekem csak annyi kellett, hogy meglegyen az érettségim és kész. A szakmához úgysem nézték, hogy hányas lett, csak azt, hogy meglett. Viszont most sajnálom, hogy az angol óráknál nem figyeltem jobban oda. Nyilván valamennyi ragadt rám, viszont sokkal jobban tudhatnék angolul.

A tanárok nem mondják, hogy mikor fogtok az érettségire készülni? Mert hamar elrepül ez a 4 hónap. Ha meg nem készítenek fel időben, akkor ajánlom a magántanárt, mert ha csak az lesz a fejedben amit "tanítottak", akkor tényleg nem lesz annyira fényes az érettségid, hogy tovább tanulj. Nekem nincs negatív véleményem a középiskolai tanárokról illetve az oktatási rendszerről, csak elmondtam, hogy minden iskola más.

2016. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!