Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek meg lehet csinálni...

Szerintetek meg lehet csinálni egy pszichológia BA mellette egy vegyipari technikusi OKJ-t?

Figyelt kérdés
Szeretnék pszichológia szakra menni, de félek attól, hogy az egyetem elvégzését követően nem tudnék elhelyezkedni. Ezért szeretnék kitanulni egy szakmát is, ilyen módon be biztosítva magamat. Már voltam egyetemista 2,5 évet jártam orvosira, sokadjára sem sikerült az anatómia szigorlatom, ezért véget ért az orvosi "karrierem". Most azon gondolkozom, hogy hogyan tovább. Megfordult a fejemben a BME-vegyészmérnöki kara és az Elte kémia alapszakja, de mivel bennem van a vágy arra, hogy segítsek az embereken közvetlen módon, ezért szeretnék pszichológia szakra menni. Ezen kívül az is motivál, hogy jobban megismerhessem az emberi elme működését a viselkedésünk mikéntjeit. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy a szeretetből nem lehet megélni és nagy a túlképzés a területen, ezért párhuzamosan szeretnék vegyésztechnikusi OKJ-ra járni estire, így bebiztosítva egy kicsit magamat.

2016. febr. 4. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Jól hangzik a dolog, csak semmi értelme. A pszichológiához egy teljes ember kell, ha mellette van egy szakma, amit tanulsz, vagy aztán abban dolgozol, esélyed nincs szakmai tevékenységeket folytatni, önkénteskedni, magadtól szorgalomból utánatanulni a dolgoknak, már pedig ezen a képzésen az kell. Az egész minimum öt év, utána pedig ha nem tudsz elhelyezkedni, akkor kidobtad az egészet az ablakon és tök felesleges volt. Az MA után csak akkor tudsz szakirányú továbbképzésekre járni, ha már dolgozol a szakmában. Klinikusként nem nehéz elhelyezkedni (gondolom a bioszos vonal miatt ez érdekel téged a leginkább), csak nem fogsz sok fizetést kapni.
2016. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
2016. febr. 4. 22:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodtam el az OKJ-s szakképzésen, mert állandóan azt hallom, hogy nagyon nehéz Magyarországon pszichológusként elhelyezkedni és, úgy gondoltam, hogy ha van egy szakmája is a munkavállalónak, akkor talán könnyebb lehet.
2016. febr. 4. 22:36
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha a szakmával helyezkedsz el, akkor mi értelme volt a legalább 5 éves kemény munkádnak? Érted, mit mondok :) Szerintem ha valóban ezzel akarnál foglalkozni, akkor nem riasztana vissza az, hogy "nehéz elhelyezkedni", ami egyébként nem is igaz minden területre.
2016. febr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen értem mire akarsz kilyukadni. Nem szakmában szeretnék elhelyezkedni, hanem talonban tartani, ha valami miatt a pszichoval nehézsegeim lennének, nem csak egy érettségivel maradnék.Ez az alapelgondolkodás. Szóval félek a kudarctól és felakarok készülni a legrosszabbra is.
2016. febr. 5. 17:38
 6/7 A kérdező kommentje:
De az is tiszta sor,hogy ha megosztom az energiam, akkor lehet, hogy ket szek kozott a foldre csucsulok. Csak ugy erzem, hogy nagy kockazat egy olyan iranyban tanulni, amiben nagyobb esely van arra, hogy nem lesz munkam.Nekem mar nincs annyi idom, hogy kitapasztaljam a szakokat targyakat, amit elkezdek vegig kell csinalnom a hallgatoi szerzodes miatt. Nagyon szeretnek diplomat szerezni. Az orvosi vakvagany volt, de 2.5 evet elvesztettem az eletembol es a tamogatasi idombol.
2016. febr. 5. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
nem vagy normális,neked nem egyetemen a helyed,hanem egy diliházban.
2016. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!