Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi eselyem van 3 honap...

Mennyi eselyem van 3 honap alatt felkeszulni emelt szintu biologia erettsegire?

Figyelt kérdés
Egy-ket temakort mar jobban tudok, azokbol csinalgattam erettsegi feladatokat, azok jol mentek. Milyen konyveket ajanlotok? En a mozaikos 11-12es konyvekre gondoltam, azokkal kinek milyen tapasztalatai vannak? Tovabba bejarnek a sulim biologia fakultaciojara, es mindennap foglalkoznek vele, amennyit csak tudok. Milyen eselyekkel birnek ezek utan? Elnezest az ekezetek miatt, a gepem tonkrement.

2016. febr. 7. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyi. Mi tagozatos osztályban 4 évig heti 4 órában készültünk. Első évben csak növénytan volt, másodévben állattan, utána embertan és genetika. Rengeteg gyakorlati feladattal.
2016. febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehetetlen, én tavaly alig készültem rá, és 70% lett. Persze ez nem jó eredmény, de a ráfordított időhöz képest jó. A műszaki kiadó könyveit javaslom még. Kérdés mennyit tudsz napi szinten foglalkozni vele addig, stb. Hajrá!
2016. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha igazán jó eredményt akarsz, akkor nem annyira sok. Meg egy-két témakör? Pl. genetikát, ökológiát tanultál már?

Én abból készülök, járok tanfolyamra szeptember óta, plusz a gimis jegyzeteim (ott emelt szinten tanultuk, csak kevés órában). Meg van a Panemsulinak egy könyve, az is tök jól összefoglalja szerintem.

Összességében nem lehetetlen, de elég keményen kell vele foglalkozni.

2016. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok, igen a genetikát nagyon kedvelik, szóbelin is, írásbelin is, az ökológia szerintem elég könnyű, csak a szakszavak használata fontos, jól ki lehet húzni vele, ha tudod és rossz a másik választható esszé. Az endokrin, neurokrin szabályozás, ami még elég húzós szerintem, gyakran előkerül mégis. Az állati rész elenyésző, könnyű, a növényit jobban érdemes talán ismételgetni (kétszakaszos egyedfejlődés változása, szövetek, anyagszállítás). Továbbá még a kísérleteket javaslom átnézni (örökítőanyag, ilyen-olyan kimutatások, nyomásviszonyok az emberi testben, ozmózis, stb.), hogy a biológus gondolkodás menjen, sok az ilyesmi feladat, amihez nem is annyira a tárgyi tudás szükséges, mint a gondolkodásmód. Meg persze az emberi test működését oda-vissza.

Gondoltam leírom, hátha segítek valamit. :)

2016. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!