Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kivették a választható érettsé...

Willywoo kérdése:

Kivették a választható érettségi tárgyat! Mit tegyek!?

Figyelt kérdés

Az történt,hogy eldöntöttem,hogy melyik szakra szeretnék menni, (gazdaságinformatika) és hogy legyen elég pontom tettem egy emelt szintű érettségit történelemből. Ez a tárgy elfogadott volt oda, de idén semmi figyelmeztetés nélkül kiszedték, így már csak fizikai és szakmai alapismeretek fogadhatóak el hozzá, matek mellé a töri pedig nem.

Szóval hiába volt az érettségim töriből...?

Valaki nem járt hasonlóképpen esetleg? Lehet ilyenkor valami kérvényt benyújtani? Segítsen valaki :S

(felvi.hu semmit nem mond kár is őket hívogatni...)



2016. febr. 9. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mégis mi alapján nyújtanál be kérvényt? Ezeket a döntéseket nem egyik pillanatról a másikra hozzák. már most lehet tudni, jövőre milyen szakok szűnnek meg, és hol lesz kötelező az emelt.


Én egyébként tavaly kezdtem el a szakot, és éppen azért választottam, mert megvoltak hozzá az érettségim. Aztán tavaly vettem észre, hogy pont időben. Sajnos Te így jártál, ha kell a szak, muszáj még egy érettségi, ami egyébként informatika is lehet. Legalább jó alapozó lenne, mert nálunk az informatika alapjai tárgy gyakorlati vizsgája sokkal nehezebb volt, mint az emelt informatika gyakorlati része.

2016. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az alapján nyújtanék be,hogy több mint 20ezer forintomba került az érettségi amit csak emiatt a szak miatt csináltam... és eléggé bosszantó,hogy SEHOL nem volt kint,hogy már nem fogják elfogadni. mégis honnan kellett volna tudnom?!

Az oké,hogy azt lehet tudni,hogy milyen szakok szűnnek meg és hol lesz kötelező az emelt.. ezt már láttam,de az érettségi tantárgyakról semmi nincs. (vagy csak én vagyok vaksi?)

De azért köszönöm a választ.. újra kell érettségiznem akkor ha nincs más.. :(

2016. febr. 9. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt van a hír 2014-es dátummal:

[link]

És a lényeg (a lenti link):

[link]

(a lényeg az 5. oldalon)


Azt nem egészen értem, miért kellett külön évben javítót tenni, és felvételizni.

2016. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit nemértesz?
2016. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!