Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van a Berzsenyi humán...

Mi van a Berzsenyi humán szóbelin?

Figyelt kérdés

Elmondaná nekem valaki, hogy mégis milyen az egész szóbeli a Berzsenyi Dániel Gimnáziumban, humán szakon.

Nyelvtanból, irodalomból és történelemből.

A nyelvtanos irodalmas dolgokba nagyon bele mennek?

Iskolai tanagyagot kérdeznek, vagy beszélgetés, szövegértés ilyesmi..?

Ha lehet részletesen :D

A válaszokat előre is köszönöm!!! :)


2016. febr. 12. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Humánra úgy van, hogy bemész a terembe, köszönsz, és megmondják milyen tételt húzzál. Tavaly én először magyarral kezdtem, húztam egy A4-es szöveget (Kosztolányi: Esti Kornél részlet), majd volt 10-15 percem kidolgozni. Lehet, hogy kapsz papírt, amire jegyzetelhetsz, de ez szóbeliztetős tanárfüggő, én nem kaptam, szóval fejben összesítettem a gondolataimat. Míg én gondolkodtam, előttem valaki töriből szóbelizett.

Aztán hívtak az asztalhoz (két tanár volt, fun fact, hogy aki magyarból szóbeliztetett, az ofőm lett, a másik tanár, aki töriből meg a latintanárom), és bemelegítő kérdésekkel indítottunk pl. olvastam-e a könyvet, amiből a részlet volt, vagy mit csinálok a szabadidőmben stb. Aztán rátértünk a tételre, és kérdezett pár dolgot a szövegről (pl. milyen kapcsolat van a két fél között, mert leírtak egy baráti kapcsolat jellemzését stb.).

Aztán töriből húztam, ismét kaptam 10-15 percet, hogy fejben kidolgozzam, hogy kb. mit fogok mondani. A görögöket húztam, ami nagyon egyszerű tétel. Képek voltak a lapon meg egy pici szöveg, abból kellett dolgozni.

Ismét hívott magához a tanár (csak most a másik), és ismét kérdezett pár dolgot (pl. arról, hogy zenélek, meg az előző sulimról, kedvenc tantárgyaimról ilyesmiket), aztán azt mondta, kötetlenül beszéljek a tételről. Én mondtam pár dolgot a görög istenekről, a jóslásról, a kultuszról. Mikor már nem tudtam mit mondani, akkor a tanár kisegített, kérdezett pár dolgot, majd azt mondta, hogy nagyjából összefoglaltuk a tételt, és "Remélem találkozunk szeptemberben" És akkor kimentem :)


Szóval nem, humánon a nyelvtanba egyáltalán nem kérdeznek bele, az inkább nyelvi szóbelinél van.

Irodalomból sem konkrét tananyagot kérnek, ez inkább szövegelemzés/szövegértés.

Töriből van tananyag.


Sok sikert!

2016. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZT!!!!

RENGETEGET SEGÍTETTÉL!!!

2016. febr. 21. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!