Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi igaz abból, hogy az orvosi...

Mi igaz abból, hogy az orvosi egyetemen ( pl. itt Romániában a MOGyE-n) van olyan hogy heti 1-3 könyvet adnak, amit kívülről kell fújnod hét végére? ( Általános orvosi )

Figyelt kérdés

11-es vagyok. Kb 2 hete határoztam el,hogy megpályáznám a MOGyE-t.

Igazából egy nagyon lusta,de rendkívül jó képességű gyermek vagyok. A szeretteim addig mind mondták ezt,amíg aztán nekik adtam igazat. És muszáj változtatnom.Ösztönöz erre a családom és a barátnőm.

A matekkal egyenlőre baj van de javítani fogok.Tudom,hogy képes leszek rá,csak fel kell adni az eddigi életemet. És rendkívül szorgossá válni.Na de elég is a mellébeszélésből.

Őszintén.Igaz az,amit a kérdésben írtam le :) ?

Van-e olyan,aki azt mondja,hogy inkább meg se próbáljam ,nincs értelme ?

Esetleg olyan,aki ösztönözne ,és felvilágosítana picit ?

Van pár tény ami elriaszt. A heti 2-3 könyv az egyik.

( ELkezdtem a biológia felvételi tesztet oldani,így m,minimális tudással ( amit csak memória által jegyeztem meg,vagy dolgozatokra tanulásból)

Es abból a 65-70 kérdésből,amire már ha tanultam volna ,tudntam volna válaszolni, kb. 30-at helyesen válaszoltam meg ) .



2016. febr. 17. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz természetesen... Túlzások erősen az ilyen kijelentések, hogy "reggeltől estig tanulni kell", meg "hetente 1-3 könyvet meg kell tanulni". Az orvostanhallgatók is emberek.
2016. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszát.Még írjanak páran,kérem. Elnézést a helyesírásért. Utólag vettem észre,hogy rengeteg hibám van.Sajnálom,ha ebből az jött le,hogy valószínűleg csak egy újabb Dr. Csont rajongó..(és kérem ezt ne értsék félre,semmi bajom nincs azokkal akik szeretik ezt a sorozatot).

Elnézést még egyszer az írás helyességéért. Megértésüket köszönöm !.

2016. febr. 17. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, mennyi időre van szükséged a tananyag megértéséhez. Testvérem és egyik legjobb barátnőm is oda jártak - nagyon sokat kellett tanulniuk, ez igaz, sok áldozatot követel ez az irány, de ha szereted, akkor nem kérdés, hogy van-e értelme :) Az ismerőseim alapján azt mondom, kevés szabadidejük van az orvostanhallgatóknak, de azért jó szervezéssel belefér egy kis kikapcsolódás, néha még buli is. :) /Nem gondolkodtál azon, hogy magyarországi egyetemre gyere, pl. SOTE?/
2016. febr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Én oda jártam a MOGyE-re, és ez az információ túlzó, amit írtál. Év közben leadják a tananyagot, ami lehet egy féléves tantárgyból 1-2 könyv (inkább egy, de pl. első féléves anatómia 1 könyv + embriológia, ami ugyancsak az első féléves anatómia része, még egy külön könyv volt(2008-ban).) De az, hogy mennyi idő alatt kell vagy tudod megtanulni, az attól függ, hogyan osztod be magadnak az idődet. Volt olyan szériatársam, aki minden nap szorgalmasan tanult, így a vizsgákra nem volt nehéz felkészülnie, és évfolyamelső volt végig. Volt olyan, aki év közben csak az úgynevezett parciális vizsgákra és gyakorlati vizsgákra tanult, és szesszióban (ami általában kb. 3-4 hét) tanulta meg az összesen 4-5 könyvnyi tananyagot (már persze azon kívül, ami az órákon ráragadt), és mivel jó értelmi képességei voltak, ezért ugyancsak nagyon jó eredménnyel vizsgázott. Aztán volt olyan, aki év közben ugyancsak nem sokat tanult, és szesszióban tanulta meg a könyveket, kisebb-nagyobb sikerrel. :)

De egy biztos: ha szesszióra hagytuk a tanulást, akkor ott reggeltől estig kellett tanulni az alatt a pár hét alatt, ha le akartad tenni a vizsgáidat becsületesen.

Szóval: rajtad áll. :)

2016. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,még jöhetnek. És nem igazán gondolkodtam, hogy külföldön tanuljak,de nem is szeretnék igazából. Nem hangzik rosszul,de itt közelebb a család,és íy is kevésszer fogom őket valszeg látni.
2016. febr. 18. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!