Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 kisgyerek (3 és 2 évesek)...

2 kisgyerek (3 és 2 évesek) mellett vajon lehetek még nőgyógyász? N/25

Figyelt kérdés

Mindig is ez volt az álmom, el is kezdtem az orvosi egyetemet, de nagyon szerettem volna gyerekeket, ezért abbahagytam még az elején, így elölről kéne kezdenem. Mikor ovisok, bölcsisek lesznek, akkor mehetnék dolgozni, de én igazából ezt szeretném csinálni, főleg, miután sok nőgyógyászt megismertem a várandósságaim során. Szeretnék emberibb, figyelmesebb és tapintatosabb lenni náluk.

Most csak GYES-t kapok, kb. 30000 Ft, és így is megélünk, igaz épphogy kijövünk a férjem fizetéséből. Arra is gondoltam, hogy valamit dolgoznék mellette, mondjuk a 2. évtől ápolóskodnék heti 2-3 éjszakát, de félek, hogy a gyerekeknek milyen lenne. Kevés pénzből, fáradt, ideges anyával élni. Biztos nagyon megterhelne minket. Nem tudom elképzelni hogyan működhetne. Jobb ha feladom az álmomat? Van valakinek hasonló tapasztalata, milyen?


2010. márc. 31. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Ne add fel, fiatal vagy még most van erőd hozzá, később nem lesz és bánni fogod!

Megoldható a dolog természetesen, bár nem mondom, hogy könnyű lesz. Vágj bele és ha valami nem megy vagy munka miatt nem tudsz bejárni, egyetemeken (főleg orvosin) nagyon összetartó a diákság és biztosan segíteni és korrepetálni fognak.

Bátyám harmadéves a SOTE-n és neki is van néhány olyan csoporttársa akik gyerek mellett csinálják a sulit vagy éppen 50 éves korukra találták ki, hogy orvosok akarnak lenni :)

Sosem késő! Ne add fel!

2010. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha van melletted szerető férj és család, aki támogat, nem lesz vészes, tényleg szükség lenne normális nőgyógyászra itthon.
2010. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sosem késő tanulni:) De 11 év, mire nőgyógyász leszel.

Ráadásul ez a gyerekeknél elég kritikus periódus nem? Most kellene velük a legtöbbet foglalkozni:) (Bár lehet tévedek, nem vagyok anyuka). Ha érzel elég erőt magadban, próbáld meg:)

2010. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én lelombozlak: nem hiszem, hogy ennek van értelme. Ha igaz a 11 év, akkor több mint 36 leszel, mire szakorvos leszel. Az egyetem nehéz, a fizetős kifizethetetlen, a családodra - pláne munka mellett - nem jut időd. Vannak olyan álmok, amik álmok maradnak. Ha ragaszkodsz ehhez a területhez, akkor már inkább tanulj szülésznőnek vagy szakápolónak, persze anyagilag nem összehasonlítható. De kalkuláld be ezekbe a munkákba (mindháromba) az éjszakai műszakot, ami család mellett szintén nem éppen praktikus. Ráadásul ki tudja, még harmadik gyereked is születhet.
2010. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csak 7 évvel vagy lemaradva és az semmi, azokhoz képest akik 18 évesen kezdik az egyetemet. Viszont te már túl vagy a szüléseken. A gyerekek 10-12 éves korukra önállóak lesznek, csak addig jelent nagy erőfeszítést az egész. Ha valamit nagyon akar az ember és van hozzá esze is, nem kell 11 év hozzá. Szerintem egyáltalán nem késő! Mindent meg lehet oldani, szervezni, csak akarni kell. Kitartást, szerintem megérné!
2010. ápr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogy fogod bírni, bírod-e majd egyáltalán, de szerintem mindenképp próbáld meg, különben életed végéig benned lesz az, hogy miért nem próbáltad meg.

Én is orvosira készülök, és van jó pár orvos ismerősöm, ők mind az egyetem alatt szültek, igaz ötöd, hatodéven, viszont a szakosodást már teljes mértékben gyerek mellett csinálták. Ők mind azt mondják, azok voltak életük legszebb évei. :)

Szóval ha a férjed melletted áll, akkor hajrá! Max. otthagyod, és akkor leszel mondjuk szülésznő. De legalább nem lesz benned életed végéig, hogy miért nem próbáltad meg.

2010. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaj, elég hülyén fogalmaztam, természetesen nem a férjedet kell otthagyni, hanem az egyetemet. :)
2010. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Orom hallani valakirol akit a szive iranyit az orvosi palyara! Hat biztosan nem lesz egyszeru, de nem lehetetlen, foleg ha a ferjed is tamogatja az elhatarozasodat. Azert szerintem erdemes egyszerre egy lepest venni es nem ugy kalkulalni hogy majd ejszakai muszakban dolgozol, mert az egyetem meg a gyerekek mar onmagukban is sok idot fognak lekotni. Probald meg a ferjed segitseget kerni, esetleg diakhitelt felvenni eloszor, es ha mindemellet kepesnek erzed majd magad egy allas elvallalasara is akkor meg akar azt is lehet. Sok sikert kivanok!
2010. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, pont 11 éves a kérdésed :) Ha még nézed, elmondod hogy belevágtál e?
2021. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!