Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jegyek kellenek ahoz...

Milyen jegyek kellenek ahoz hogy felvegyenek szakközépiskolába? Nagyon számitanak a jegyek?

Figyelt kérdés

#Tanulás-Továbbtanulás
2016. febr. 22. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez körülbelül olyan, mintha megkérdeznéd, hogy hány ponttal vesznek fel gimnáziumba.

Ez nagyon változó. Van olyan szakközépiskola, ahová szó szerint mindenki bekerül, meg van olyan is ahol kell 50-60 pontos felvételi is akár a kitűnő mellett.

A szakiskolák számítása sem megegyező, van ahol még szóbeli is van.

Nem mindegy, hogy egy Boronkay, Hunfalvy, Neumann, Széchenyi stb szakközépbe mennél, vagy egy gyengébb "noname" suliba.

Az általános iskolai osztályomból például ment 26 ponttal és 2,5-ös átlaggal (amit az ének, a technika, meg a rajz a húzott fel, a többiből szín kettes, az is nagyon kegyelemkettes) szakközépbe, állítólag most félévben is "csak" 9 tantárgyból bukott. Azért ellenpéldát is tudok mondani:)

2016. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én ugy tudtam hogy 4-es 5-ös kell hozzá azert kerdeztem :)
2016. febr. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!