Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hataridon tuli felso oktatasba...

Hataridon tuli felso oktatasba valo jelentkezes?

Figyelt kérdés
Februar 15-ig vlt a hatarido jelentkezni felsooktatasba. NKE-re jelentkeztem a rendortiszto karra (osszesen 3 szakot jeloltem meg mindharmat ezen a karon). A felvetelihez szukseges alkalmassagi vizsgat tenni (fizikai egeszaegugyi pszichologiai) es csak azok nyerhetnek felvetelt akik mind 3 vizsgan alkalmasnak minositenek. Na moat az a baj, hogy nem reg kerultem at a felnott orvoshoz, ezert elkuldott vervetelre szemeszetre kardiologiara stb... Es most derult ki a kardiologian h szivproblemaik vannak (nincsenek panaszaim nem faj vagy uylesmi) es ez kizaro ok az alkalmassagi vizsgan. Nem lehet valahogy hataridon tul jelentkezest beadni? Akar kesedelmi dijjal, vagy valami kerelmet irni? Csak +1 sulit kenr beirjak kulonben valoszinuleg egy evem veszne el emiatt...

2016. febr. 22. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban van pótfelvételi, megmaradt helyekre lehet jelentkezni.
2016. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A ponthatárok kihirdetése után lesz pótfelvételire lehetőség, de csak bizonyos iskolák esetében, ahol nem teltek be a helyek, és csak költségtérítéses képzéseket hirdetnek így meg.
2016. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet sajnos. Nem fogadnak el semmilyen kifogást, a jelentkezés lezárult.


Augusztusban lesz lehetőség pótfelvételire - ott csak önköltséges szakok vannak, abból is csak a maradék, amit nem tudtak feltölteni, de egy utolsó esély a szeptemberi kezdésre. Ez alapvetően rosszul hangzik, de tavaly én pl. így kerültem be az utolsó pillanatban egy olyan képzésre, amire akartam, és színvonalasnak, piacképesnek is mondható.

2016. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Határidő után nem lehet jelentkezni. A határidő okkal létezik. Majd a pótfelvételin próbálkozhatsz, vagy jövőre.
2016. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Kedves 3. Valaszolo esetleg megkerdezhetem h vegul hova sikerult jelentkezned a potfelvetelin? Gazdasaginformatika (vagy esetleg mas informatikai szakok) erdekelne engem? Erdemes fizetni egy evet erte aztan kovetkezo jelentkezesnel felvetelizni az allamilag tamogatottra? Tudom h ez kicsit mar off de esetleg OKJ-n valami informatikaval kapcsolatos szakmaz elkezdeni?
2016. febr. 22. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt előre nem lehet megmondani, hogy hova fogsz majd tudni jelentkezni. Olyan szakok vannak pótfelvételin meghirdetve, ahol még van hely, tehát elég kevés szak indul ilyenkor. Nézd meg tavaly milyen szakok voltak meghirdetve pótfelvételin, talán idén is hasonló lesz.
2016. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!