Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek szakos diploma szerintetek?

Matek szakos diploma szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretnem kérdezni,hogy szerintetek hasznos lenne egy matek bsc diploma? Most pénzügy számvitel szakon vagyok,es majd szeretnék hozzá egy közgazdasági elemző Msc-t.Viszont a matek nagyon érdekel,es jó is vagyok belőle,meg hat ha a banki szférában szeretnék elhelyezkedni,lehet hasznosnak is bizonyulna a későbbiekben.Szerintetek ?
2016. febr. 23. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jól mutat, de a matek bsc nem alkalmazott matek, hanem elméleti matek kőkeményen, számot ott nem nagyon fogsz látni. Erre azért érdemes felkészülni.
2016. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elnézést,alkalmazott matekra gondoltam,csak rosszul fogalmaztam :)
2016. febr. 23. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
azért az sem mindegy hogy milyen szakirány. nálunk az eltén az elemző szakirányosok sok olyan tárgyat tanulnak ami később hasznos lehet, persze ezek is kőkemény matematikával tálalva. (statisztika : R prognyelv, adatbányászat, adatbázisok, diszkrét és folytonos modellezés, különböző gazdasági tárgyak stb)
2016. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig olyan hozzászólásokat olvastam itt(bar ki tudja kinek van valódi rálátása a dologra),hogy az elemző szakirány elég komolytalan,így az alkalmazott szakirányra gondoltam.
2016. febr. 23. 19:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hát valóban könnyebb, de kb a 3 félév után(1 félév a szakosodás után) kb az alkmatosok fele elemzőre ment. amit szintén nem könnyű. le lehet nézni de eddig sokan szívtak vele, illetve kevés alkmatost ismerek, aki nem csúszik már biztosan :D maradjunk annyiban, hogy mindegyik képzés más, de leszólni egyiket sem ér szerintem.
2016. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Leszolni egyiket sem szólom le,csak azt olvastam,hogy az alkalmazott matek hasznosabb,mint az elemző :) de persze lehet,hogy ez hülyeség,ha én banki területen szeretnék majd elhelyezkedni,es jobban járnék az elemzővel :)
2016. febr. 23. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

azt hogy melyik hasznosabb szerintem nem lehet meghatározni, erősen függ az egyéni kompetenciáktól. alkmatról is felvehetsz elemzős tárgyakat (gazdasági, adatbányászat, adatbázisok, a progos tárgyak közösek)


jelentkezz nyugodtan, az első évben közös a képzés és különböző tárgyváltozatok vannak, azzal kb be lehet lőni, hogy ki melyik szakirányra menjen.


én csak az ELTE matek szakáról tudok mesélni, BME-ről keveset hallottam, egyik csoporttársam mesélt róla, mert odajárt. többi egyetemről pedig semennyit sem tudok.


itt egy tematika, nézegesd nyugodtan: [link]

2016. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ELTE-de szeretnék menni én is :D Köszönöm,ezt pont most olvastam,es nagyon hasznosnak bizonyult! Szerintem megfogadom a tanácsod,arra úgyis bőven lesz idom még,hogy eldöntsem a szakiranyt :)
2016. febr. 23. 19:49
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
sok sikert, szerintem ha teheted mindenképp jelentkezz ide, a matematika gyönyörű tárgy :)
2016. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!