Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre (ÁOK) tényleg...

Orvosi egyetemre (ÁOK) tényleg csak 35 éves korig lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Egy ember azt mondta, hogy tavaly jelentkezni akart az orvosira, de nem vették fel, mert pont betöltötte a 35-öt és afelett nem vesznek fel senkit. Én ilyen szabályról soha nem hallottam, gyanítom is, hogy csak terelés, mert pl. nem volt elég pontja. Minden esetre jó lenne tudni, mert lehet, hogy engem is érintene majd a kérdés. Köszi előre is!

2016. febr. 27. 02:38
 1/8 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%
Még sosem találkoztam ilyen szabállyal.
2016. febr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhatár egyik felsőoktatási intézménynél sem.
2016. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az ember hazudott. Nincs korhatár. Ha valakit nem vesznek fel, annak két oka van:

1. Nem érte el a ponthatárt

2. Nem teljesítette a szükséges feltételeket (pl nem érettségizett biológiából).

2016. febr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Én is így gondoltam, de örülök, hogy megerősítettetek, köszi!
2016. febr. 28. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan egy SOTÉ-s tanár mesélte nekem, hogy hatvan éves bácsit kellett buktatnia, szóval ez nem igaz.

Amúgy ebben annyi van, hogy az orvosit elvégezni az első évtől addig, hogy szakorvos legyél, nagyjából tíz-tizenöt év, és ezt egy harmincöt éves ember nagyon ritka kivételekkel már nem engedheti meg magának. Morálisan nem tetszik, hogy azért, hogy egy-két évet akar valaki járni meg beteljesíteni a fiatalkori álmait, miközben szinte kizárt, hogy majd el is végezze, tehát hogy tényleg orvos legyen belőle, kiszorít mást, aki meg lehet, hogy el tudta volna végezni. Persze, ha ennek az ismerősnek se gyereke, se munkája, és tudja anyagilag fenntartani az életét, miközben hat évet orvosizik, utána meg elmegy rezidensnek, és korrektül végigcsinálná, egy szavam nincs rá.

2016. márc. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ott sokan vannak fizetősön?
2017. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarok közül nagyon kevesen. Nem az az ország vagyunk, ahol sokan tudnák állni az 1 milliót félévente.


A külföldiek mind fizetnek amúgy is, ebből tartja fent magát az egyetem.

2017. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Semmelweis egyetem angol nyelvű orvosi (és fogorvosi) képzésen ennyi a hallgatók átlagos életkora!


A többség egy bsc vagy msc diploma megszerzése után felvételizik. Az a ritka, ha 30-nál fiatalabb!


A képzést 6 év alatt lehet elvégezni. És a diploma megszerzése után bárhol a világon azonnal kapnak állást!

2018. júl. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!