Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia érettségi 27-28 évesen?

Biológia érettségi 27-28 évesen?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni.

Turizmus szakon szereztem diplomát még 2012-ben, majd dolgoztam ebben a 4-5 évben több területen is: szálloda, utazási iroda, irodai adminisztrátor, stb.


Egy ideje elkezdett érdekelni az egészséges táplálkozás, az ételek minősége, a különböző mozgásformák alkalmazása, diéták, alternatív gyógyászat, stb.


Rátaláltam a Dietetikus szakra, ami azonnal fekeltette az érdeklődésem, csak a hiányzó biológia/kémia érettségi és a 4 éves egyetemi képzés kicsit elbizonytalanított.

Szerintetek megéri? Nem vagyok túlkoros? :)

OKJ tanfolyamot, illetve képzési helyszínt, időpontot nem találok az interneten.


1.

Kérdésem az lenne, ha már van érettségim, de a 2 kötelező tárgyból csak az egyik van meg, hol és hogyan tehetek érettségit a hiányzó (biológia vagy kémia) tárgyból?

Tanultam ezeket a tárgyakat a suliban természetesen, csak az érettségit nem tettem belőle, mert nem kellett.

Most viszont kell. Ennek mi a menete? Kell előtte tanárhoz járni, visszaülni a suliba vagy csak benyújtom a jelentkezési lapot és megyek amikor úgy érzem sikerülne? A vizsgát a korábbi gimimben tehetem csak le, vagy választhatok más középiskolát is, mert közelebb van pl. a jelenlegi lakhelyemhez?


Segítő válaszotoka köszönöm!



2016. márc. 11. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ezt akarod csinálni, hogy lennél már túlkoros?

Én már 30 is elmúltam, de idén érettségizem biológiából és kémiából. (Majd folytatom...)

2016. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:) jó ezt hallani, sok sikert kívánok!

És mi a cél? Orvosi?


Hogy kezdted el a felkészülést, jelentkezést, tanulást a vizsgákra?

Köszi

2016. márc. 11. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Szóval:

- az Oktatási Hivatal honlapján adott időben megjelenő jelentkezési lapot kell kitölteni, amiben kiegészítő vizsgára kell az egyes vizsgatárgyakból jelentkezni - a lapot a szükséges mellékletekkel (pl. érettségi bizonyítvány másolata, csekk) az illetékes megyei kormányhivatalhoz kell határidőre beküldeni.

- ők küldenek egy papírt, hogy hova osztanak be érettségizni, mikor, hol kell megjelenni stb. (középszintű érettségi esetén lehet, hogy tudsz intézményt választani, de ebben nem vagyok biztos)

- én bejelentkeztem egy előkészítőre, de ez nem létszükséglet. Jó volt, hogy még egyszer hallottam az anyagot, de egyedül is fel lehet készülni. Kémiából a számítások miatt tervezem, hogy 4-5 alkalommal elmegyek majd tanárhoz, hogy pár olyan feladatban segítsen, ami egyedül nem sikerült, de lehet, hogy az előkészítőn is sikerül ezeket tisztázni. A tárgyak vizsgakövetelményei szintén fenn vannak az Oktatási hivatal honlapján, bár sajnos egyáltalán nem egy egzakt lista.

- minden érettségivel kapcsolatosan felmerülő kérdésben a Kormányhivatalt kell "zaklatni". Nekem telefonban egyáltalán nem voltak készségesek, be kellett mennem személyesen, és ott végre találtam valakit, aki el tudta mondani, hogy a konkrét helyzetemben mi a teendő.

- a felvételivel kapcsolatos kérdésekben (pontszámítás, határidők, miegyéb) a felvi.hu-n található ügyfélszolgálati számot kell hívni, ők nagyon készségesek, és naprakészek is:))

2016. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szuper!

köszönöm a részletes és segítő választ!

Első körben nekiesek a korábbi érettségiknek, abból érzem a "nehézségét"

Majd szépen elkezdem olvasni a biológia könyveket, jegyzetelek mint anno...


KB mennyi idő felkészülni ennyi idő után? (10 év)

Az őszi vizsgákat még felejtsem el?

2016. márc. 11. 13:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ,

- közép vagy emelt szintű érettségit akarsz (úgy látom, középszintűt)

- egy vagy két tárgyból (bár úgy látom, egy tárgyból szeretnél)

- mennyi időd lesz

- mennyire leszel elszánt

- mennyi "jön vissza" a múltból

Szerencséd van abból a szempontból, hogy az őszi vizsgákra a jelentkezési határidő szept 5., ezért ha most elkezdesz tanulni, látod majd, hogyan haladsz, és elég lesz-e az idő.

Egy tárgyból középszintre szerintem minden körülmények között lazán elég.

De azt is érdemes megnézned, hogy a kinézett szakból van-e egyáltalán keresztféléves képzés - bár ha nincs is, akkor is érdemes lenne ősszel megpróbálni, mert ha úgy tűnne, hogy nem lesz elég pontod, akkor egy javítóérettségivel tudsz még plusz pontokért hajtani.

2016. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!