Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik nyelvet lenne érdemes...

Melyik nyelvet lenne érdemes választani?

Figyelt kérdés
Ausztriában élünk. Kisfiúnknak második nyelvet kell választani az angol mellé. A német ott értelemszerűen nem az. Latin, francia, olasz, spanyol, orosz indul. Az apukája orvos és ő is az szeretne lenne. Kitűnő tanuló. De még fiatal. Nem tudjuk, hogy jó ötlet-e a latin, hátha nem lesz orvos mégsem. Az orosz nagyon nem tetszik neki, a többi meg egykutya, nem tud dönteni.
2016. márc. 18. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Spanyolt
2016. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
A latin semmire sem jó, ha elmegy az orvosira, ott úgyis megtanul annyit, amennyi kell. Az olasz jó lehet, könnyű tanulni, a spanyolt meg sokan beszélik, a francia nehéz nyelv. Az orosz nagyon praktikus lehet, de ha nem tetszik neki, nem érdemes erőltetni, bár nem tudom, hogy dönti el egy gyerek, hogy tetszik-e neki egy nyelv.
2016. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

A latint teljesen felesleges. Ugyanannyi energiából, amennyit abba belefektet, meg tud tanulni egy olyan nyelvet, amit a gyakorlatban is tud használni. Az orvosi latinnak meg nem sok köze van ahhoz, amit idegen nyelvként tanult latinban megtanítanak, tehát plusz előnyt sem fog jelenteni.

Én a spanyolt mondanám. Könnyen tanulható, szép nyelv, amit nagyságrendekkel többen beszélnek, mint a többi fent említett nyelvet, még ha nem is ezen a féltekén.

2016. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ott élek, járok iskolába.

Az orosz nekem sem tetszik, de elhiszem, hogy hasznos. A hangzása miatt nem. Bocsánatot kérek, ha valakit ezzel megbántottam.

A latin valóban holt nyelv, de utána a legtöbb európai nyelv könnyebben megy. Egy alapozó nyelvnek is lehet tekinteni.

A francia az Unió munkanyelve. A másik az angol. A franciák nem igazán szeretnek idegen nyelven beszélni.

A spanyolt sokan beszélik, de nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Legalábbis nekem. Szappanoperát és focit sem nézek.

Az olasz tetszik a legjobban. Vannak olasz cégek és bevándorlók is. Az ország is közelebb van és Svájcban is hivatalos. Szép és fülbemászó nyelv. Akaratlanul is sokat tanultam az országban nyaraláson.

2016. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!