Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem vesznek fel egyetemre?

Ha nem vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés

Az a tervem, hogy ha nem vesznek fel egyetemre államilag támogatottra, csak önköltségesre, akkor 1 szemesztert vagy kettőt lennék önköltségesen, közben újraérettségiznék, és újrafelvételiznék ugyanarra a szakra. Így folytathatnám vajon államin, a 3.szemeszterrel?

Mert ugye ugyanazon az egyetemen és szakon maradnék.

Beszámítanák a kreditjeimet? És átmehetnék így egyáltalán államira? Vagy előlről kéne kezdenem az egyetemet?

A Corvinus egyetemről lenne szó.


2016. márc. 19. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján annak több értelme lenne, ha mindent beleadnál a tanulásba és jó átlaggal átvennének államira
2016. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Természetesen azon lennék, csak nagyon kicsi az esélye annak, hogy én lennék a legjobb a karon belül, biztos lesznek ott még okosabbak is. :)
2016. márc. 19. 17:39
 3/12 A kérdező kommentje:
De a válaszod köszi, felpontoztalak.
2016. márc. 19. 17:42
 4/12 anonim válasza:
100%
fogalmam sincs, de úgy tűnik, nem bízol abban, hogy felvesznek. szerintem hülyeség, ülj neki a tanulásnak, megírod baromi jóra az érettségiket, és felvesznek. higgy magadban
2016. márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, rendes tőled hogy bíztatsz. :)

Tulajdonképpen eléggé félek attól, hogy nem vesznek fel, hiszen ez minden álmom már évek óta. És most ezért próbálok kitalálni valami tevet arra az esetre, ha nem sikerülne, így talán egy picit biztonságban érezném magam. :)

2016. márc. 19. 19:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, csinálhatod így, beszámítják a krediteket, többen csinálják ezt.


Az meg hogy átvesznek-e fizetősről enélkül államira eléggé zsákbamacska, ugyanis csak akkor vennének át, ha lenne olyan, akit átraknak fizetősre (vagyis nem teljesít 30 kreditet 2 félév alatt), ekkora ökörből viszont azért elég kevés van.

2016. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Én a a Corvinusra jelentkeztem, az esélyt, hogy felvegyenek államira, kb 0%-nak látom (utolsó pilanatban dőlt el, hogy végül is hová akarok menni, így nem úgy készültem, hogy mondjuk töriből emeltezzek, tehát nem lesz meg a pontom oda), így fizetősre megyek. Aztán próbálkozok, hogy minél jobb eredményeim legyenek, hogy ha megüresedik egy hely, átvegyenek.


Melyik szakra adtad be? :)

2016. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
16:31-es, köszönöm a válaszod! És igen, egyet kell hogy értsek veled, nagyon nehéz lenne átkerülni...
2016. márc. 21. 14:24
 9/12 A kérdező kommentje:

21:33

Szia! Sokat nem veszítettél, mert én pl hiába csinálok töri és német emeltet, így se biztos hogy felvesznek. Főleg hogy a töri nagyon nehéz...

Egyébként eredetileg nemzetközi gazdálkodásra szerettem volna menni, azt jelöltem meg első helyen, de arról már végképp lemondok. 2.helyen a gazdment, 3.helyen pedig a kermarkot jelöltem meg. :)

Jelenleg pedig gazdmenre szeretnék menni.

Te melyik szakot/szakokat jelölted meg?:)

2016. márc. 21. 14:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se add fel az államira való bejutást, én is ide jelentkeztem...és csak az államit jelöltem meg, úgyhogy nagyon bízok magamban :D egyébként első két félévben elvileg szinte ugyanazok a tárgyak vannak, ha gazdasági menedzsmentre sikerül államira bejutni utána át lehet menni félév csúszás nélkül nemzetközire ha oda felvesznek, én így tudom.

Jó átlaggal nem lehet átkerülni államira sajna, a honlapon is írták, hogy csekély esély van erre.

Sok sikert! hátha sikerül. Erős emelt töri, meg erős angol közép (vagy matek). Vagy ha angolból jó vagy még a felsőfokot megpróbálhatod. Origo/Euro szóbeli írásbeli meg Euro/Dexam/Pannon amire leghamarabb fellehet készülni.

2016. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!