Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék majd később vmi...

Szeretnék majd később vmi olyan munkát végezni, ami változatos, talán különleges, talán utazással társított, és akár emberekkel kell foglalkozni. Milyen szakon menjek tovább?

Figyelt kérdés
Magyar és az idegen nyelvek azok, amikből végülis jó vagyok, meg talán még a töri. Matekból meg fizikából elég gyengén állok.
2008. szept. 21. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem az idegen nyelvekkel próbálkozz. Esetleg olyasmi nem érdekel, hogy turizmus-vendéglátás szak? Sok egyetetemen hirdetik.

[link]

2008. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

végzős vagyok,és hasonló helyzetben vagyok mint,Te:)

én nézegettem szakokat,és ami szerintem érdekes és változatos az a törin belül a régészet,nyelvekből meg a keleti nyelvek és kultúrákat néztem,hát nem lehet egyszerű,de engem érdekel a keleti kultúra meg minden...

meg az különleges is,bár azt nem tudom mennyire lehet belőle megélni,a régészettel szerintem nagyobb esély van külföldön befutni...

de írtad,hogy nem bánnád ha utaznod kellene:)

sok szerencsét:)

2008. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jaj még azt elfelejtettem,hogy ezekre a szakokra jó magas a ponthatár,szóval nem egyszerű bekerülni:S

(előző voltam)

2008. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Értékesítőként lehet találni ilyen jellegű munkákat. Szakot ehhez nem nagyon tudok mondani, mert a magyarok nemigen tudnak eladni, így aztán valószínűleg normális oktatási formát sem tudunk emellé kialakítani, de könyvekből lehet képezni magad. Talán ilyen kommunikáció, vagy marketing szak, ahol ragad rád valami.


Ezen kívül még az idegenvezetés, ami megfelel az igényeidnek talán. Mármint nem feltétlenül itt Mo-on, hanem külföldön, magyar turistáknak. Sok utazási iroda alkalmaz ilyen embereket.

2008. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Rekreáció. Változatos, mindenbe beletanulsz kicsit, nem kell nagyon fizika-kémia, inkább sportosabb és elméletesebb. Ha olyan irányt választasz, rengeteget utazhatsz és mindenképpen emberekkel foglalkozol.
2008. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!