Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelmi szakközépből...

Kereskedelmi szakközépből gimiben hogyan kerülhetnék be?

Figyelt kérdés
Fegyelmi tárgyalás előtt állok, de esélyt kaptam, hogy még azelőtt átiratkozzam egy másik suliba. Hármas tanuló vagyok körülbelül. Utálom a kereskedelmet, de már a második éve tanulom, tizedikes vagyok. Mely gimik kevésbé erősek illetve milyen vizsgát kellene tennem? A tavaszi szünet utánig el kellene intéznem, hogy átvegyenek. Van rá esélyem? Mit gondoltok, mi a legkedvezőbb döntés?

2016. márc. 21. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segítene, ha települést is írnál. :)


Szétnézel a lakóhelyed környékén a gimik között. Csak a "gyengébb" gimikbe van esélyed bekerülni (mert oda az esetleges létszámhiány miatt kell a gyerek). A kinézett suliba betelefonáltok és időpontot kértek az igazgatótól. Ha megvan a személyes találkozó akkor megkérdezitek, hogy miből is kell osztályozó vizsgát (olyan tantárgyak amik gimiben vannak, de a Te sulidban nincsenek) tenni.

Próbálj meg valamilyen indokot kitalálni, hogy miért akarsz elmenni a sulidból!

Én régebben iskolatitkárságon dolgoztam. Nálunk az volt a szokás, hogy ilyenkor az igazgató felhívta a másik iskola igazgatóját és úgymond, leinformálta a diákot. Ha nem volt szimpatikus akkor nem vette fel. Persze nem biztos, hogy máshol is ez a gyakorlat.

2016. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1.) Válassz ki egy iskolát, ahova át szeretnél menni

2.) Hívd fel az igazgatót.

a.) Azt mondják, nincs hely az iskolában. Ezesetben nem tudsz semmit sem csinálni, keresni kell egy másik sulit, ami esetleg még tetszhet :/

b.) Azt mondják, van hely. Ekkor továbbléphetsz a 3. pontra

3.) Kértek, szülőkkel együtt időpontot az igazgatóhoz, akivel megbeszélitek az átvételedet. Valószínűleg mondani fogja, hogy megnézi a jegyeidet, lehet, hogy fog kelleni átvételi/különbözeti vizsga is. De ezt csak az igazgató tudja megmondani

4.) Vizsgázz le, és már járhatsz is a másik iskolába :)

2016. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!