Csak én gondolom ezt az érettségi rendszert KÁOSZnak?

Figyelt kérdés

Igen..nagy betűvel..KÁOSZ!

Egyrészt az érettségi eredmények 80% meg mondjuk 95% nem feltétlenül jelenti azt, hogy a 2 diák között nagy különbség lenne. Bár pontok alapján, az egyik mehetne államira a másik meg önköltségesre..[gazdasági, jogi terület tipikusan példa arra]


Tényleg írjon már valaki aki szerint az érettségi nagyon jó módszer arra, hogy kiszűrje ki arra érdemes, hogy felvegyétek egyetemre..


A felvételi módszer külön a kiválasztott egyetemnél hatásosabb volt. Jogi területen például érvelni kellett egy ország mellett (a lényeg, hogy a diáknak ki kellett állnia azért amiről beszél.) Szerintem ennek sokkal több értelmi volt..De hát ki vagy én...


most pedig megyek tövig rágom a körmöm, hogy az emelt matekom nehogy 82% legyen hanem 87%, mert Ha csak 82% lesz feltehetőleg önköltségesre se lesz elég pontom a kiválasztott egyetemen.. :D de 87% az államira juttatna...


2016. márc. 23. 11:38
 1/5 A kérdező kommentje:

vagyok*

bocsi a hibákért, kicsit kiborultam..

2016. márc. 23. 11:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogos. De ez van, sajna.
2016. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Mert, te mivel szűrnéd ki az embereket? Egy felvételi vizsga ugyanolyan lenne, mint ez, arra is tanulnod kéne, erre is. Ez van.
2016. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Kérdező, kérlek vázold fel azt a felvételi rendszert, amely szerinted megfelelő lenne!

2. Kérlek vázold fel azt az érettségi rendszert, amely szerinted megfelelő lenne az érettségizés, de nem a felvételizés céljából! (hiszen nem mindenki tanul tovább, aki leérettségizik...)


Ezen kívül néhány gondolat:

- Nem mindenki rendelkezik mindenféle kompetenciákkal az adott területre vonatkozóan, sokan pont azért mennek oda tanulni, hogy ezeket elsajátítsák. Tehát egy külön felvételizés keretén belül sem érdemes nagyon más dolgokat felmérni, mint amikre az érettségi is jó. Mesterképzésekre természetesen pont azért nem igaz ez, mert az ember addigra már túljutott legalább egy alapképzésen, amely során szükségszerűen elsajátított megfelelő kompetenciákat.

- Rengetegféle iskola van, és nem biztos, hogy egy 14 évesen elkövetett döntés vagy kényszerű helyzet (hova menjek középiskolába?) az, amelynek el kéne döntenie, ki mehet egyetemre, és ki nem. Így tehát az érettségi abból a szempontból rendben van, hogy egységes és differenciál.

- Nem tudom, honnan vannak ilyen egyértelmű elképzeléseid a ponthatárokról, de minden évben vannak meglepetések ezzel kapcsolatban. Nem biztos, hogy vezet bármire is, ha te néhány százalékon parázol, hisz így csak nagyobb a kockázata annak, hogy a stressz miatt elrontod az érettségit.

2016. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a hagyományos érettségi rendszerben érettségiztem, most csak két tárgyból készülök.

Teljesen egyet értek veled, hogy ez olyan, mint az orosz rulett.

- Az egy dolog, hogy nincs megszabott tankönyvcsalád, amiből majd kérdeznek. Régen ugye volt: azt mondták, itt van ez az X db könyv, ezekből lesznek a kérdések, és úgy is volt. Az egy tiszta, kiszámítható dolog volt.

- Emellett a követelményrendszer sem egzakt, tele van homályos utalásokkal.

- A szóbelire a témakörök olyan általánosak, hogy kár is volt egyetlen betűt is leírni, mert az égvilágon semmilyen információtartalma nincs.


Miután számos embert megkérdeztem, manapság miből szoktak tanítani és mit ajánlanak, kiválasztottam egy tankönyvcsaládot, és nagyjából az alapján készültem + más könyvekből is hozzátanultam ezt-azt. Meg tételesen átnéztem a követelményrendszert. De így is rendszeresen találok a régi tesztekben olyan kérdéseket, amik a leggyakrabban ajánlott 2-3 tankönyvcsalád egyikében sincsenek benne - mondjuk 10 pontért:(


Engem csak azért nem zavar a dolog, mert nekem már van diplomám, így úgyis csak a költségtérítés jöhet szóba, és mivel a hozott pontjaim is számítanak (ez viszont régen nem volt, a 3 évnél régebbi hozott pontok elvesztek, és csak duplázni lehetett) ami max pont, és a többletpontokkal is jól állok, nem aggódom. De ha le is csúsznék a kívánt szakról, akkor is van már diplomám, szóval akkor sem esem kétségbe. De ha most érettségiznék, és ezen a rendszeren múlna, hogy felvesznek-e, és ha igen, hova, akkor biztosan nagyon ki lennék bukva.

2016. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!