Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért érzem úgy, hogy nem fog...

Miért érzem úgy, hogy nem fog sikerülni újra a matek?

Figyelt kérdés

Régebben érettségiztem 40%-ra sikerült. Most úgy döntöttem újra írom, egyedül tanulok itthon, nem járok suliba. Február közepén kezdtem el, akkor még olyan napi 2-3 órát foglalkoztam vele. Most Március elején úgy éreztem kicsit többet kellene vele foglalkozni és 4-6 órát tanulom, vagy néha többet is.


Az a bajom, hogy nem tudom mire számítsak, milyen nehézségű példákra így szinte minden feladatot megoldok, ami a könyvbe van. (Sárga könyv, 2007-től tankkönyv).


Jelenleg az algebrát 12.-es anyagig "tudom". Viszont geometria, trigonometria, koordinátageometria, vektorok, kombinatorika, statisztika, valószínűség számítás még 0, vagyis annyi amennyire emlékszem.


Április közepére mindenképp meg szeretném tanulni még azt a pár témakört, mit tudnátok ajánlani? Úgy érzem hiába készülök megint nem lesz semmi és írok max. egy 60%-ot ami nekem nem elég.



#matematika #tanulás érettségi
2016. márc. 24. 19:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A 4 éves anyagot teljesen újrakezdtem és innen néztem milyen témakörök vannak, de az elméletet nem innen néztem:


[link]

2016. márc. 24. 19:23
 2/15 A kérdező kommentje:
És a szöveges feladatok minden téren borzalmasak.
2016. márc. 24. 19:26
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Mert alig tudsz valamit, ahogyan azt le is írod.
2016. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Most egy középszintű matekról van szó?

Próbáld meg megoldani az elmúlt évek feladatsorait.


Igazából nem értem, hogy mi nem megy, de ha van bármi kérdésed akkor írj.


Ha most 0-án állnál, ezen 1 hónap alatt simán fel tudnálak készíteni, hogy minimum egy 3-as kapj.

2016. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1. válaszoló lehet, hogy igazad van, de már két nagy alapú füzetet fogyasztottam el az algebrára. Én reagálnám túl a dolgot?


2. Válaszoló a szöveges feladatokhoz, van valami jó útmutató? (elsőfokúra visszavezethető, másodfokúra, egyenletrendszerre stb). Biztos van valami logika benne.

2016. márc. 24. 20:15
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen közép matek.
2016. márc. 24. 20:15
 7/15 anonim ***** válasza:

Saját módszer:


Letöltöd az összes korábbi érettségid és elkezded megoldogatni, közben jegyzetelsz, ami feladat nem megy fel írod, később visszatérsz rá, ami ment de bizonytalanul, felírod, később még legalább egyszer átnézed.


A végére a pótérettségiket hagytam felmérendő a tudásom, azokat rendesen időre oldottam meg, olyan feltételek mellett mint élesben is,átlag 90% felett sikerültek végül élesben is 92% lett.


Sokat használtam az edubase.hu-t, meg youtubeon a "thehuntutorials"-t, néha a "www.symbolab.com" is segített, de volt, hogy itt gyakorin is kérdeztem, vagy más korábbi kérdése volt segítségemre, egyébként teljesen önállóan készültem fel, csak a netre támaszkodtam.

2016. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"2. Válaszoló a szöveges feladatokhoz, van valami jó útmutató?"


Van.

Ugyanúgy, mint anno még általánosban, első hogy megérted a szöveget.

Rengeteg plusz információ lehet benne, ami teljesen felesleges.

Aztán kiírod a fontos adatokat.

Megnézed, hogy mi a kérdés. (sokan számolnak össze-vissza, de a kérdésre nem válaszolnak)


Általában több kérdés van, előfordulhat, hogy az egyik végeredményével kell tovább számolnod, így mondjuk egyből egy b vagy c feladat nem jön össze.


Ezzel egy időben már azt is tudod, hogy milyen témakörhöz tartozik (pl. halmazok, valószínűség, térgeometria, stb.)


Mindig készíts ábrát, tüntesd fel az adatokat, mert azért is járhat pont, illetve észreveszed ha valami nagyon ellentmondásos.


Ha kellenek a megoldáshoz konkrét képletek és nem tudod őket fejből akkor ott a függvénytáblázat. (a fél érettségi benne van)


Van, hogy csak becsapós a kérdés, de van, hogy tényleg van mit számolni.

Tudsz viszonyítani, mert a feladatok mellett ott vannak a pontszámok és a rész pontszámok is.


Nyilván ha egy 4 pontos kérdésre nem tudod a választ, de előtte kapásból válaszoltál egy 7 pontosra, akkor a 4 pontosban van valami kis "átverés".


Eredményedet viszonyítsd a feladathoz.


Ha mondjuk kijön, hogy a nagypapa 67 éves, és az UNOKÁJA 78, akkor valamit elszámoltál.


Fél vagy mínusz emberek sem jöhetnek ki.


Majd ugye kell az ellenőrzés, és a szöveges válasz is.

2016. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Itt van amit írtam.

A feladatok mellett ott van a kérdések után, hogy miért hány pont jár.


[link]

2016. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Többször találkoztam már ilyen, ehhez hasonló példával úgyhogy leírom ide, örülnék, ha valaki ezt megoldaná nekem :) És szerintetek milyen nehéz a feladat?


Feladat:


Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 9. Ha a számjegyeket felcseréljük és az így kapott számot az eredetivel megszorozzuk, szorzatul 2268-at kapunk. Melyik ez a szám?

2016. márc. 24. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!