Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Musicalénekes szeretnék lenni...

Musicalénekes szeretnék lenni a Budapesti Operettszínházban. Van esélyem bekerülni a Pesti Broadway Stúdióba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy még korai, hiszen még csak 9. osztályos vagyok, de ez a 3 év, ami még hátra van, villámgyorsan el fog menni. Gimnáziumba járok, sajnos nem vagyok a legjobb tanuló, jelenleg, olyan kettes - hármas. Igen, tudom, hogy nem a legjobb. Még rengeteg időm van javítani, és fogok is. Szóval. Jelenleg 16 éves vagyok, 2015. szeptember óta tanulok zongorázni, második éve magánének tanárhoz járok, énekelni tanulok. Nagyon szeretek énekelni, ez az életem. Emiatt az iskolában sokan kinevetne engem és mindig azzal hergelnek engem, hogy esélyed sincs, sz*rra sem vagy jó és még sorolhatnám, de nem akarom. A családom és a barátaim szerint tehetséges vagyok, én is ezt érzem magamban. Tehetséget érzek magamban, mely napról napra egyre jobban ki akar törni belőlem. Tavaly 6 hónapig szerepelte itt Vácon a Dzsungel könyve című musicalben, egy előadáson belül négy szerepem is volt. Nagyon élveztem, életem első színházi szerepe(i) voltak. Tehát az énektanárom szerint is gyönyörű a hangom, sokan biztatnak engem és csodálnak a kitartásom miatt. Ti is voltatok gyerekek, tudjátok mi az, ha egy kisgyermek egyik nap vonatvezető másik nap pedig rendőr szeretne lenni. Ez bizony velem is volt, de ilyen sokáig, mint a musicaléneklés iránti vágy és elhivatottság soha nem tartott semelyik álmom sem. Ez pedig már négy éve az életem része. Szóval ez a történet. Nagyon szeretnék majd bekerülni a Pesti Broadway Stúdióba, ha nem sikerül, akkor az Operett Akadémiára, ha pedig egyik sem, akkor a Színház és Filmművészeti Egyetem operett-musical szakára. Bár ez utóbbi a SZFE-n nem indult az elmúlt körülbelül 5-6 évben. Ja... tanulok szolfézst is.

Nagyon kérlek segítsetek és adjatok tanácsot nekem! Felteszek néhány kérdést, erre várom kedves válaszaitokat:

-Az énektanulás és a zongoratanulás mellett el kellene kezdenem tanulni táncot és beszédtechnikát is?

-Keresnem kellene egy híres színészt, aki támogatna engem és egyengetné az utamat? (személyesen ismerem Kalocsai Zsuzsa operettprimadonnát, az anyukájával lakunk egy utcában Vácon).

-Számít a tanulmányi eredmény a fent említett iskolákba, vagy az a lényeg, hogy legyen egy érettségim és kész?

-Nehéz bekerülni a Pesti Broadway Stúdióba?

-A három iskola közül melyikbe a legkönnyebb bekerülni?

-Mennyi a tandíj a Broadway Stúdióba és az Operett Akadémiára?

Nagyon szépen köszönöm nektek előre is a válaszaitokat!!!



2016. márc. 25. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is. A Színház- és Filmművészetire csak úgy NEM lehet bekerülni. Az a legjobb opció ahhoz, hogy musicalszínész lehess, de oda kapcsolatok kellenek.


Van ismerősöm, aki a Pesti Broadway Stúdiót kijárta, utána pedig felvételizett a Színház- és Filmművészetire, ahová az előbbi ismereti és előadásai miatt fel is vették. A Stúdió előtt is megpróbálta az egyetemet, de akkor még nem voltak neves ismerősei és nagy előadásai.


Egyébként igen, nyilván beszélni és táncolni is tudni kell, a Stúdió felvételijében például szerepel tánc is, tehát ha nem tudsz táncolni, esélytelen hogy felvegyenek.

2016. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Várok még több választ is!
2016. márc. 25. 13:40
 3/5 anonim válasza:
Sajnálom, hogy nem tudok használható választ adni, de nekem is ugyanezek a terveim, csak nekem 2 évem van hátra. Drukkolok, hogy sikerüljön mindkettőnknek :)
2016. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi.. De kedves vagy!! Sok szerencsét nekünk! :)
2016. aug. 19. 11:36
 5/5 anonim válasza:
Már nincs az SzFE-n operett-musical szak, helyette zenés színész szak van, de onnan nem nagyon válogat az Operett vezetősége, mert Kero szerint nem elegendő az énektudásuk, meg baromi nehéz bekerülni, ha jól énekelsz, a PBS-re sokkal könnyebb a bejutás és nincs is akkora túl jelentkezés. Szerintem érdemes beszédtechnika tanárhoz járni, de ami a legfontosabb, hogy színészileg képeztesd magadat, az egyik legjobb módja ennek, ha a vers-és prózamondást gyakorlod egy hozzáértővel (valóban nem rossz, ha foglalkozik veled egy színész), mert a felvételin a színészi képességeidet a hozott versek és monológok előadásából szűrik le. Sok sikert nektek!
2017. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!