Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol emelet szintű érettségi...

Angol emelet szintű érettségi nyelvhelyességi feladat?

Figyelt kérdés

Utolsó nyelvhelyességi feladatnál az emelet szintű angol Érettségnél

Task 4 (pipas feladatok) nem tudom mi a lényege mit kell csinálni ezeknél a feladat típusoknál?


2016. márc. 25. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd már le a feladat szövegét és akkor esetleg meg tudnánk mondani! Mert belenéztem két emeltbe, de mindkettőben más volt a nyelvhelyesség task 4 és egyik sem pipás.
2016. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na találtam egy pipásat. A feladat a következő (ahogy oda is van írva):


Ez a 2015-ös októberi


-cikk elolvasása. A legtöbb sorban van egy olyan szó, aminek nem kellene ott lennie. Vagy hibás nyelvtanilag, vagy nem illik a szövegbe.

- Olvasd el a szöveget és írd ki, hogy mi ez a fölösleges szó a négyzetbe!

- A helyes sorokhoz pedig tegyél egy pipát!


Szóval a feladat eljesen egyértelmű. Javaslom, hogy csak azután láss neki egy feladatnak, hogy elolvastad az utasításokat!

2016. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként közben rájöttem, hogy tényleg ilyen volt a többi is, csak ugye én arra figyeltem, hogy pipás legyen és a szöveg meg először a plusz szavakról beszélt, így azt hittem, rossz feladatot olvasok és nem néztem meg, hogy a végén ír pipákról is.
2016. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. De helyesen kell beírjam a kis négyzetbe? Vagy elég ha az oda nem illő szót írom a kis négyzetbe? :)
2016. márc. 26. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Ott van a feladatban alapból példa is! Ráadásul egy csomó esetben a szó FÖLÖSLEGES, nem kell oda, így nem is tudnád helyesen beírni, mert nincs helyes verziója (mivel nem kell a szó). Azaz egyszerűen beírod a négyzetbe a szót úgy, ahogy a sorban van. Egyébként meg a feladat szövege is írná, ha javítani kellene bármit is.
2016. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!