Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, mennyire éri...

Mit gondoltok, mennyire éri meg "gap yearezni", azaz érettségi után kihagyni évet és tapasztalatot szerezni?

Figyelt kérdés
Most érettségizem májusban és már tudom milyen területen szeretnék tovább tanulni, már jelentkeztem is egyetemre külföldre. Mivel 5 éves, nyelvi előkészítős gimibe jártam ezért alapból 19 évesen végzem el a gimit, miközben máshol meg ilyenkor szokták a gap yeart befejezni. Szeretnék tapasztalatot gyűjteni, elkezdeni dolgozni és megcsinálni mindazt amire nem volt időm a tanulás mellett (pl: jogsit szerezni). Nagy valószínűséggel a következő 10 évemet az egyetemen fogom tölteni (alap+mesterképzés+szakosodás, stb) - már ha felvesznek persze. Szerintetek mennyire jó ötlet így belekezdeni egy gap yearbe még ha fel is vesznek? (mivel olyan egyetemre jelentkeztem ahova viszonylag könnyű bejutni - értsd: az érettségi jegyet összesítik - el tudom képzelni simán hogy egy jó érettségivel jövőre is felvennének ha most azt mondom hogy maradok még egy évet)
2016. márc. 30. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem tenném, ugyanis egy év az nagy kihagyás. Vannak csoporttársaim, akik szintén kihagytak egy évet érettségi után, és hát ők most elég rendesen megisszák a levét, mert teljesen kiestek a tanulási lendületből, míg mi, akik egyből érettségi után jöttünk egyetemre, simán veszünk minden akadályt.

- egy gyógyszerészhallgató

2016. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"már jelentkeztem is egyetemre külföldre"


Ha amúgy is külföldre jelentkeztél egyetemre, akkor minek kihagyni? Általában akkor szokták ezt csinálni, ha itthoni egyetemre jelentkezik valaki és elmegy 1 évre világot látni :-)

Meg aztán 10 évig az egyetemen akarsz lenni? Azaz 30 évesen akarsz karriert kezdeni építeni? Hmmm...

2016. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már tudod, mihez akarsz kezdeni, akkor csak időpocsékolás. Egyetem mellett lesz bőven időd mindent kipróbálni / megtanulni, amit csak szeretnél (utazásokhoz meg ott a nyári szünet)
2016. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges, szerintem örülj, ha minél hamarabb elvégzed az egyetemet. Ha meg csak egyetemre nem szeretnél még menni akkor addig tanulj szakmát amellet úgyis lesz időd minden másra,és utána mehetsz egyetemre.
2016. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi újság, kihagytál egy évet? :)
2017. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!