Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elvi hibának számít vagy...

Elvi hibának számít vagy számolásinak? (matematika)

Figyelt kérdés
A feladatban az volt, hogy a kör átmérője 6m, de én figyelmetlenségből sugárnak olvastam/írtam (ez elő szokott fordulni sajnos). Vajon csak számolási hiba?

2016. ápr. 5. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Számolási hiba, nem elvi hiba.
2016. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem elvi.
2016. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Elvi.
2016. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Kiváncsi lennék, hogy ti miért gondoljátok azt, amit.

Szerintem azért számolási hiba, mert elnézte és ezért rossz adattal számolt. Az elvi hiba akkor lenne, ha például rosszul írná fel a kör területét.

2016. ápr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan ugyanigy nezne ki az a dolgozat is, amelynek az iroja azt hiszi, hogy a sugar az atmero.
2016. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha előtte felírtad jól a képletet, de rossz számit helyettesítettél be, az számolási. Ha nem írtál képletet, hanem egyből azt írtad hogy számolod ki, és azt rosszul írtad fel, akkor elvi.
2016. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

#5

De ha a feladatban végig sugárként számol vele, -és akár az átmérőt is kiszámítja belőle- akkor egyértelműen számolási hiba figyelmetlenség miatt, nem elvi.

Mondjuk tényleg nincs sok konkrétum megadva a kérdező által.

2016. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen konkrétumra gondoltok. Elnéztem az átmérőt sugárnak. Ennyi... Képletet meg írtam.:) és úgy kezdtem a feladatot, hogy r=6 m.

Köszi az eddigi válaszokat, majd holnap matekórán kiderül.:)

2016. ápr. 6. 21:31
 9/9 A kérdező kommentje:
Számolási hiba volt.:)
2016. ápr. 7. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!