Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e jelenleg idegennyelvi...

Szia Skywalker kérdése:

Van-e jelenleg idegennyelvi kommunikátor képzés bárhol az országban?

Figyelt kérdés
Sok helyen 3 éve megszüntették az ilyen tanfolyamokat.

2016. ápr. 11. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de mit csinál egy idegennyelvi kommunikátor???
2016. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Alább olvasható a feladatkör. Ezt egy laza 3 éves anglisztika szakkal el lehet érni, viszont egy meglévő, erős angoltudást specializálni kívánó emberkének lehet, hogy elég egy ilyen tanfolyam is. Bár én annak a híve vagyok, hogy kapcsolatok, minőségi tudás és/vagy diploma nélkül úgysem lehet érvényesülni, ráadásul az egyetemen olyan széleskörű és minőségi oktatás zajlik, hogy lehet, hogy hülyeség volt kiírni a kérdést eleve. Viszont vannak ugye bizonyos tényezők, amik miatt esetleg egy gyengébb szintű, és rövidebb felsőfokú képzés mellett kell dönteni. Nem tudom, érdemes-e. Reméljük, hogy a tudás, a szerencse és a kitartás győzelmet arat. És nem a papír.



"A kommunikátor önkormányzatok, vállalkozások, alapítványok, államigazgatási, érdekvédelmi és civil szervezetek alkalmazottjaként a belső és a külső kommunikációs kapcsolatok felelőse

A kommunikátor egyik első számú munkatársa a legfelsőbb szintű vezetőnek

Tanácsaival segíti döntéseinek kialakításában, elemzéseket és háttér-információkat ad az egyes döntések különböző szintű fogadtatásához, mind a politikai, kulturális és társadalmi szférában, mind a konkurencia köreiben

Felelős a szervezet, intézmény egységes arculatáért

A kommunikátor az a személy, aki egy személyben – átfogó koncepció jegyében – gondoskodik az adott intézmény, szervezet különböző szintű kommunikációs kapcsolatairól.

Az idegen nyelvű PR asszisztens cégek, vállalatok, stb. alkalmazottjaként a külső idegen nyelvű kommunikációs kapcsolatokért felelős

Gondozza az adott szervezet idegen nyelvű megjelenését, beleértve annak idegen nyelvű leírását, bemutatását"

2016. ápr. 11. 13:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, azért is írtam ki többek között a kérdést, mert tisztában vagyok azzal, hogy általában mindenki beszél angolul, és ezt a pozíciót akár egy titkárnő is el tudja végezni, ha eléggé ismeri a céget, ahol dolgozik. Ezért aztán lehet, hogy felesleges időpocsékolás. De lehet, hogy tévedek.
2016. ápr. 11. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!