Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy villamosmérnök? Melyikkel járnék jobban? Továbbtanulás.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 16. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem tudod eldönteni, akkor egyik sem.
2016. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ez a ezerkétszázhatvannyolcadik nem, hogy hasonló, de szinte szóról szóra megegyező kérdés. Ha nem tudod használni a keresőt akkor informatikusnak ne gyere
2016. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

# 2/2 Időpont ma 20:03

Ott a pont!

2016. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


Nem bántásból mondtam még mielőtt azt hinnéd, infósoknál átlag 50% a bukási arány(eltén kb 70% ha jól tudom).


Rengetegen elmennek, úgy hogy ezzel sokat lehet keresni de kb 0 erőfeszítést nem tesznek azért, hogy bennmaradjanak, nem járnak órára, vagy ha be is mennek pofáznak, ha szerencséjük van kibuknak az első félév után mert akkor nem kell fizetni, ha nincs akkor a 3-4 félév után és ott vannak 6-800e forint adóssággal plusz nulla képesítéssel.

A keresés fontossága pedig:

Előadásokon(és gyakokon) kb csak alapoznak(ami hasznos, mert megfelelő alapok nélkül minden összeomlik, de nem elég).

Egy személyes példa: Másodéves mérnökinfós vagyok, és robotkart építek. A kar már megvan, most a grafikus vezérlésen dolgozok. Egyetemen tanultak elegek lennének egy konzolos programhoz, ami valjuk be nem a legszerencsésebb. De egy pár óra alatt megtanultam annyit tutorialokból meg a stackoverflow-ról, hogy egy rendes programot össze tudjak hozni.

2016. ápr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnöknek a BME-re akkor érdemes menni, ha képes vagy gyorsan, kevés idő alatt sok feladatot pontosan megoldani. Nagyon sokan azért buknak tantárgyakat, mert az anyag ilyen rutinszintű elsajátítására ilyen rövid idő alatt képtelenek. Itt is van programozás dögivel. Kell vágni a középiskolás matek-fizikát, (az emeltet is, annélkül még nehezebb). Csak akkor érdemes idejönni, ha biztos vagy benne, hogy akarod, mert közben nagyon el tud menni az ember kedve, hogy miért nem ment valami gazdaságira, abból is meg lehet élni, és ott biztos nem szívatnak ennyire. Kell a kitartás!
2016. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!