Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovabb? Valami...

Minek tanuljak tovabb? Valami közgazdaságtani szak vagy pénzügyi nyomozó?

Figyelt kérdés

(jelenleg 10.osztályos vagyok)Nagyon érdekel a közgazdaságtan,de a bűnüldözés is főleg ha komolyabb ügyeken dolgozhatok mint (pl:szervezett bűnözés,kábítószer kereskedelem,tőzsdei csalások stb) középszinten tanulom jelenleg a matekot lehet egyetemi matek túl nehéz lenne nekem és kétlem h meglenne 460 pont államira,hogy bejussak egy jó közgazdaságtani képzésre.Amerikában élnék biztos a nyomozói munkát választanám de itt sokat hallom hogy egy szar,unalmas munka,sok túlórával és kevés fizetéssel,ebből mennyi igaz?

és még egy dolog ha közszolgálati egyetemet választom akkor az Mo.-ra korlátoz engem viszont egy közgazdaságtani diplomával meg unalmas asztali munkám lenne több fizetéssel.

Külföldi egyetemen lehet tanulni nyomozónak?

Ti minek tanulnátok tovább?(mást nem tudok elképzelni, másban nem vagyok jó)



2016. ápr. 17. 18:59
 1/4 Rion_marcus válasza:
Annyit tudok segíteni, hogy olyat kell választanod, amiről tudod, hogy a következő 40 évben minden héten csinálni. Maga a közgazdaságtan számomra nem egy unalmas, hanem egy lenyűgöző diszciplína (már ha normális helyen tanulsz pl.:ELTECON). A nyomozáshoz meg meg kell kérdeznem, hogy a fizikai részét bírnád-e, ha igen akkor valszeg az is egy érdekes szakma.
2016. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen bírnám, küzdő sportolok is
2016. ápr. 18. 15:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A kevés fizetés rész már egyáltalán nem igaz a rendőrökre. Egy kezdő hadnagy kb. 220e illetményt kap, a közgázzal nem vagyok képben de pályakezdőként nem hiszem h ennyit kapnál.


Még annyit hozzátennék, nem biztos hogy tudod de a pénzügyi nyomozó a NAV kötelékében dolgozik. Ami téged érdekel az a gazdaságvédelmi nyomozó.

2016. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
pénzügyi nyomozó
2016. máj. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!