Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan szak az egyetemen...

Van olyan szak az egyetemen ami hasznos lehet egy cukrász számára?

Figyelt kérdés
Cukrász szeretnék lenni, pontosabban saját üzletet szeretnék majd vezetni. De egyetemre mindenképp szeretnék menni, nem hinném hogy azt ki tudnám hagyni, mindig is alapvetésnek tartottam. Eredetileg molekuláris biológiát akartam tanulni de lehet valami gazdasági hasznosabb lenne? Azok nem igazán állnak közel a szívemhez:D

2016. ápr. 20. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Turisztika vendéglátás szak :)
2016. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ehhez miből kell éretségiznem? És milyen típusú tárgyak vannak, pl sok a matek?
2016. ápr. 20. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
felvi.hu
2016. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolnám, hogy csakis olyan dolgot tanulj ami érdekel.

Ha biológia érdekel akkor menj biológia szakra (ELTE), biomérnökire (BME) vagy agrármérnökire (SZIE).

Ha olyat szeretnél ami támogatja a cukrász szakmát és biológia is van benne, akkor egyértelműen az élelmiszermérnöki szakot javasolnám a SZIE-n.


Ezekhez mind biológia és kémia kell.


Persze az sohasem árt, ha egy cukrász művelt ember, így más szakok is szóba jöhetnek.

A turizmus-vendéglátást én kicsit üresnek, feleslegesnek érezném, de kétségtelen, hogy mivel az egy gazdasági szak, lehetnek hasznos gyakorlati ismeretek.

2016. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!