Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon szeretnék asztalosnak...

Nagyon szeretnék asztalosnak tanulni, de senki se áll mellém. Többi lent. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 éves lány vagyok, szóval még csak hatodikos. Tudom, még elég sok időm lenne gondolkozni, hogy mit is szeretnék majd csinálni, de jelenleg annyira megtetszett, és érdekel az asztalos, hogy nem nagyon akarok lemondani róla.

Otthon szoktam barkácsolni, már most tudom kezelni a fúrógépet, a csiszolót, illetve a kalapáccsal is jól bánok. Tudom, ez még édes kevés, de úgy érzem, én majd ezt szeretném csinálni. Viszont senki se áll mellettem.. A barátnőim kinevettek, hogy ez fériaknak való, tönkre fogja tenni a kezem, anyuék is azt mondják, hogy ilyen "ésszel" ( szerintem nem vagyok annyira kiemelkedő a 4,75-ös átlagommal ) nehogy már pont asztalosnak akarjak tanulni.

A kedvemet nem tudták elvenni tőle, de azért belegondoltam, és felvetődött bennem, hogy esetleg nőként asztalosként mennyire tudnék majd elhelyezkedni? Mert régebben mondott ilyesmit nekem keresztanyám, hogy neki informatikai körbe szinte lehetetlen volt elhelyezkednie nőként. És érdekelne, hogy ez az asztalosnál is így lenne-e?

Vagy most ez tényleg olyan reménytelen, és normális, hogy ellenzik? :/

Köszönöm a válaszokat előre is!


2016. ápr. 22. 15:55
 1/5 A kérdező kommentje:
*férfiaknak, bocsánat!
2016. ápr. 22. 15:57
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Figyelj ha ez az álmod, akkor ne foglalkozz senki véleményével, hanem csináld ha szeretnéd!

Másrészt még csak 12 éves vagy. Az, hogy neked már most ilyen komoly szándékaid vannak az nagyon jó dolog! Viszont lehet, hogy öt-tíz múlva, már valami teljesen más dolog fog érdekelni, ezt nem tudhatod előre.

De bármi lesz is mindig a szívére hallgass, ne másokra, hisz ez a te életed, úgy alakítod ahogy csak szeretnéd!

Anyukádék meg egy idő után majd ugyis beletörődnek és akkor majd büszkék is lesznek rád, hogy véghez vitted a célokat!

Az meg hogy férfi munka igaz. És? Kimondta, hogy egy nő ne tudná ugyanazt mint egy pasi? Lehet, hogy százszor jobban fogod csinálni mint ők!

Nem tudom ismered-e: "Mindenki azt mondta, hogy lehetetlen. Mígnem egyszer jött valaki, aki erről nem tudott és megcsinálta!"

Sok sikert, és ne hagyj fel az álmoddal! :)

2016. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást! :) Az idézetet nem ismertem, de nagyon tetszik, minden nap tanul valami újat az ember :)
2016. ápr. 22. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Asztalosipari vállalkozásod is lehet még az életben. Hölgyként jó érzéked lehet a bútorokhoz, ezért jókat tudsz gyártani ha szereted az asztalosságot. A prototípust magad álmodhatod meg és készítheted el.
2016. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. ápr. 22. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!