Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át lehet nyáron iratkozni...

Át lehet nyáron iratkozni abból a gimiből ahová felvettek egy másikba?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy csak a második helyen megjelölt suliba vettek fel, de én nagyon szeretnék az elsőbe járni. Nyáron át lehet iratkozni vagy csak év közbe? Fellebbezésnek lenne értelme?

2016. ápr. 23. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatsz fellebbezni, de ha nem ért kár (valóban annyi pontod van, amennyit számoltak) nem pár hellyel maradtál le nincs sok esélye.

Az átiratkozás nem csak úgy megy, hogy fogom magam és átiratkozom, ezt jobb, ha most tudod. Félévkor tudsz átiratkozni, vagy a tanév végén.

Ehhez mondjuk mindenekelőtt az kell, hogy legyen számodra hely, magyarán ne legyenek teljes létszámú osztályok. Vagy az igazatónak kérvényezni kell, hogy átléphesse az osztálylétszám az előírtat. De...

Emellett vannak bizonyos elvárások, jobb iskolákba 4,5 átlag, van ahol csak akkor van esélyed, ha űber-szuper-király tanuló vagy, egy vitrinnyi országos eredménnyel, mert nincs felvétel.

A másik, hogy ilyenkor átvételi vizsgáznod kell, ami nagyon-nagyon sok embernek nem sikerül.

2016. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Most a fellebbezés szóba jöhet. előttem zárták le párral a felvetteket.
2016. ápr. 23. 14:07
 3/17 anonim ***** válasza:

Át lehet, nagyon sokan nem is odamennek ahová felvették őket.

Hülyeség hogy csak félévkor lehet átjelentkezni.

Nem kell készpénznek venni a végleges listát, mert ha pl. egy 32 fős létszámú osztályba fellebeznek 5-en mert nem is oda akartak menni és összejön nekik a fellebezés, akkor abban az osztályban már csak 27-en lesznek tehát simán beférsz.

Ha lezajlanak a fellebezések, megéri felhívni az iskolát illetve az igazgatóval bezsélni maradt -e üres hely.

2016. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Tudja valaki hogy a fellebezésnek hogy kellene nekiállni??
2016. ápr. 23. 14:22
 5/17 anonim ***** válasza:

Hová akarsz menni?

Egyébként nem igaz, hogy 5 ember fellebbezéssel máshová megy, 1-2 embernél fordul elő leginkább. De ez sem mindig. A másik: oda is fellebbezhetnek, és jó eséllyel lesznek is olyanok, ahová a kérdező menne. Egyáltalán nem biztos, hogy lesz aki nem oda megy, az meg főleg nem, hogy lesz üresedés.

Félév és év vége. Ha nem sikerül, ekkor lehet. Normális intézményekbe. Gyűjtőiskolákba lehet, hogy nem... De valószínűsítem nem az a cél.

Ne haragudj 64%, de kicsit hülyeség, amit írsz.

2016. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A váci Madách német szakát írtam elsőnek, de az újpesti Dózsába vettek fel. A Madáchba akiről tudok ő előttem volt párral az ideiglenesen, én utána vagyok, őt felvették, engem nem, de lehet köztünk is volt még olyan akit felvettek.
2016. ápr. 23. 15:01
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez butaság, hogy csak félévkor lehet. Engem anno (jó, ez már kb 7 éve volt) egy olyan gimibe vettek fel, ahová nem szerettem volna járni, és az első helyről meg pont lecsúsztam. Írtam egy kérelmet az igazgatónak, és egy hét múlva kipostázták a levelem, hogy áthelyeztek, és már oda menjek az első nap is.


Próbáld meg :)

2016. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mit írtál a kérelembe?
2016. ápr. 23. 16:10
 9/17 anonim ***** válasza:
Leírtam, hogy miért szeretnék oda járni, meg milyen régóta ez volt az álmom, meg persze csatoltam hozzá a bizonyítványom is, hogy nem tanulok rosszul. Aztán a szokásos seggnyaló szöveg, ami mindig kell, hogy milyen jó hírnevű az az iskola, és én is szeretném ezt a hírnevet öregbíteni, stb stb.
2016. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nincs a szüleidnek ismerőse a vágyott gimibe?

Mert akkor nem kell se fellebezést írni, sem pedig kérelmet.

Egy osztálytársamat felvették egy gimibe de közben kiderült hogy milyen ott a tanári kar ezért egy olyan gimnáziumba került amit meg se jelöltek, mondjuk volt is hely ott.

2016. ápr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!