Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulás közben, magoláskor...

Tanulás közben, magoláskor lehunyt szemmel (valamilyen szinten elképzeled) vagy inkább nyitott szemmel tanultok?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a hatékonyabb?

2016. ápr. 26. 23:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Eszembe sem jutott soha csukott szemmel tanulni:P - sem "magolni"

Ha van benne olyan rész, amit írni / rajzolni kell, pl. folyamatábra, képlet stb., akkor leírni a legjobb (van erre egy letörölhető kis táblám, nagyon szeretem)

Érettségire több forrásból tanultam, nem csak azért, mert hátha nem ugyanazt írják, hanem ezért is, mert azt mondják, ha máshogy van leírva ugyanaz, az ember jobban megjegyzi, mert nem lép be az "erre emlékszem, és ezért ezt most felületesebben futom csak át" faktor.

Nehezebb vizsgákra több forrásból kidolgoztam a tételeket.

Könnyebbekre meg "sima" ismétlés elég volt. (Soha nem mondtam fel magamnak, rettenetesen idegesített volna.)

2016. ápr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!