Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri továbbtanulnom? <Kicsit...

Megéri továbbtanulnom? <Kicsit komplex, bővebben lent. >

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, már 23 leszek mire elkezdeném újra a nappali sulit. Most levelezős gimibe járok, régen 16-20 éves korom között sajnos nem tudtam iskolába járni, beteg voltam. Aztán 20 évesen nem volt szakmám így gondoltam először leteszem a gimit, egészjól megy is, majdnem simán meg fogom tudni csinálni. Azonban ha már elkezdtem, kellene később egy szakma is. Azon gondolkodtam valami fősulira jelentkeznék, csak ér valamit egy felsőfokú végzettség, meg szeretnék valami értelmesebb munkát, ami nyugis és nem ilyen gyári, azt nem szeretem.


Viszont nagyon rég nem jártam nappal, gyakorlatilag az általános óta, és nincsenek jó tapasztalataim, elég szemét osztálytársaim voltak. Ráadásul 20 évesen kiderült hogy aspergeres vagyok <ami esetemben annyiban jelentkezik hogy nem vagyok a legjobb beszélgető partner>.


Nem lenne gáz 23 évesen 5 évvel fiatalabbakkal egy osztályba járni?


2016. ápr. 27. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt egyáltalán nem gáz, mivel elvegyülsz - a legtöbb helyen vegyes a korosztály, tekintve, hogy itt nem osztályok vannak. Előadások általában 100+ fősek (bár szaktól is függ), gyakorlatok pedig 15-30 fősek, viszont nem mindig ugyanazokkal vagy, így nem fognak mindig betalálni a hülyék.

Másrészt, ha téged zavar a korkülönbség, akkor legtöbb szakot ugyanúgy végezheted levelezőn is.

Hajrá!

2016. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, itt nem osztályok, hanem előadásók és szemináriumok vannak, oda veszed fel az óráidat ahova tudod. Nálam is vannak jó pár évvel idősebbek, aki mondjuk otthagyott egy msik képzést, addig csak dolgozott és most jelentkezett stb. Hasonló szakon ismerősöm 45 éves és nagyon jól megvan a közösségben. Megéri továbbtanulnod, maximum az asperger szindómád miatt ne pedagógus pályát vagy valami kommunikációval szoros összefüggésben lévő területre menjél.

Sok sikert! :)

2016. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy kisebb sulin tanulnák, kisebb főiskolán, találtam egyet ahol olcsó a tandíj kevés a diák és van két olyan szak ami érdekelne is. Így később lehetne valami nyugisabb ülőmunkám.


Igazából azért is akarok nappalira járni mert jó lenne tudni milyen egy igazi osztályközösség, ha már nem voltam tiniként benne. Gondolom nem egy amerikai gimis film lesz, de azért remélem a legjobbakat.


Úgy is csak jövőre jelentkeznék, addig még le akarom tenni a nyelvvizsgát.

2016. ápr. 27. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!