Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiával kapcsolatban...

Pszichológiával kapcsolatban valaki segítene? 16/L

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, millió egyezer kérdés van fent pszichológiával kapcsolatban, de olyan viták alakulnak ki a végére, hogy teljesen összezavarodok.

Amikre kíváncsi lennék:

-Milyen tantárgyak szükségesek hozzá, illetve miből kell emelt szinten érettségiznem?

-Mennyi az esélye annak, hogy eltudok helyezkedni itt Magyarországon illetve külföldön?

-Miből érdemes diplomáznom még ha már van egy diplomám pzichológiából?

-Elég egy nyelvből nyelvvizsgáznom, és ha igen akkor milyen szinten?

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat :)



2016. máj. 1. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Nem kell ennyi pszichológus, fogjátok már fel. Főleg nem klinikai szakpszichológus, amit ti összekevertek a pszichológia BA-val.
2016. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Melyik egyetemet javasolnátok? Tehát nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyik a legjobb, mert mindenkinek más a véleménye és nem jutnék előrébb, hanem hogy melyik miben kiemelkedő, és miben nem. Előnye illetve hátránya. Köszönöm a válaszokat :)
2016. máj. 1. 22:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első kommentelő. Ha nem a kérdéseimre válaszolsz akkor légy oly' szíves ne kommentelj, mert ezzel nemhogy előrébb nem jutottam de inkább hátráltatsz, illetve a kedvem is elveszed. A kutyát nem érdekli, hogy neked nincs szükséged több pszichológusra, de ebben a pillanatban engem ez a szakirány érdekel. Ha nem tetszik odébb lehet állni. Én sem kezdek el pampogni másoknak hogy ebből meg abból nem kell több, mert ő azt szeretné, így én elfogadom. Azért köszi a semmit. ;)
2016. máj. 1. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Felvi.hu. Ismerkedj meg vele már most.

2. Szakterülettől függ.

3. Pszichológia BA után el leszel foglalva a mesterképzéssel.

4. Elég a középszint is.

2016. máj. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Válaszolnék, de mobilrol vagyok es tul hosszu lenne, ha irsz emlekeztetoz kesobb irok.
2016. máj. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

- felvi.hu honlapról tájékozódj, az a hivatalos felvételis oldal, ott minden infó fent van a követelményekről, korábbi évek ponthatárairól stb. De röviden a lényeg az, hogy egy emelt kötelező, és beszámítanak kb. mindent, a kötelező érettségi tárgyak mellett (matek, magyar, töri, nyelv) a bioszt is. Így szinte bármiből emeltezhetsz, és mivel elég magas a ponthatár, érdemes olyanból emeltezni, amiből a lehető legtöbbet tudod nyújtani. Javaslom a két emeltet, mivel azzal kimaxolod a többletpontokat, egy emelt és nyelvvizsga (ha az felsőfok) csak 90 pont, de két emelt 100 pont. A pontszámítás szabályait szintén a fent írt honlapon találod meg részletesen.

- Az itthoni diplomáddal kevés esélyed van külföldön, bár attól is függ, hol. De a legfontosabb kérdés, hogy a pszichológián belül mi érdekel, mivel elég széles a választék, és a különböző területeken mások a lehetőségek és a kilátások.

- Ez attól függ, mivel akarsz foglalkozni. Alapvetően nem árt tudni, hogy a pszichológia képzés minimum 5 év, mivel a mesterképzés kötelező ahhoz, hogy kezdeni tudj magaddal valamit. Ezután jönnek a szakirányú továbbképzések, módszerspecifikus képzések, amik nem kevés pénzedbe, nem kevés idődbe kerülnek. Emellett kifizetni még egy diplomához a képzést nem biztos, hogy kifizetődő. Persze vannak, akik egyszerre csinálnak két szakot, és abból az egyik a pszichológia, de a legtöbben ilyenek a pszichót tartják a másoddiplomájuknak, inkább csak kiegészítésnek az első mellé (főleg amúgy közgáz, jog, ilyesmi, amit mellette csinálnak, és elsősorban azzal fognak dolgozni, a pszichó csak egy pluszt ad hozzá).

- Angolból legyél minél jobb, mivel arra szükséged lesz a képzésen. A felvételin plusz pontot ér a nyelvvizsga, az alapképzéses diplomához pedig kötelező egy legalább középfokú nyelvvizsga (ez bármi lehet, de érdemes az angolt nyomni). Viszont ugyanakkor a mesterképzésre való jelentkezésnél csak az angol felsőfokú nyelvvizsgáért jár plusz pont, semmi más nyelv vagy szint nem fogadható el, így érdemes addigra szerezni angolból felsőfokút. A mesterképzéses diplomához pedig már két nyelvvizsga kell, az egyik felsőfokú angol, a másik legalább egy középfokú más.

2016. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek. :) Igazából úgy vagyok vele, hogy ez az ami nagyon érdekel jelen állás szerint. Nem mondom, hogy más nem jöhet szóba mert rengeteg más van még ami érdekel, csak most ezekre voltam kíváncsi. :)
2016. máj. 2. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!