Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi vagyok, Magyarországo...

Külföldi vagyok, Magyarországon szeretnék fősulira menni. Hogyan számítsam ki a felvételi pontjaimat?

Figyelt kérdés
Mentőtiszt szakon szeretnék tanulni, egy külföldi egészségügyi középsulit jártam ki, egészségügyi asszisztens szakon. Az érettségi tantárgyaim: magyar nyelv és irodalom, az országom nyelve és irodalom, angol nyelv (B1 es szinten), és az érettségim szak része.

2016. máj. 5. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod, hogy mik a felvételi követelmények. Ha nincs meg a két kötelező feltételi tantárgyadból az érettségi, akkor nem tudsz ide jelentkezni. Ezután a képzettség és a nyelvvizsga (ha van bármilyen nyelvből legalább B2 szinten) plusz pontnak számít. Plusz pont jár még versenyekért, illetve "Esélyegyenlőség" címén hátrányos helyzetért, fogyatékkal élőknek és gyermekét gondozóknak.


[link]


Itt meg tudod nézni, hogy illik-e az eredményed a szakirány követelményeidhez (legalul, a "Jelentkezésem" fülnél beállítod például, hogy SE - SE-ETK - (ANA) ápolás és betegellátás [mentőtiszt]), és a rendszer kiadja, ha nincs meg minden követelmény.


Idén fogsz mentőtisztire menni, vagy majd jövőre jelentkezel?

Sok sikert! :)


Egy leendő Bajtárs

2016. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, Szerbiába

jártál ?

2018. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!