Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megérné gimit...

Szerintetek megérné gimit változtatnom, vagy maradjak a "helyemen"?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most leszek 16 éves, ebben az évben kezdtem el a gimit. Első nap amikor találkoztam az osztálytársaimmal, akkor már mindenki csoportokban volt, és így én, meg az általános sulis barátnőm nem mertünk odamenni senkihez... De akkor is nyitottak voltunk az emberekkel. Tudniillik én eléggé csendesebb típus vagyok, amíg ki nem ismerem az embereket. Az osztály felé év elején nyitottam, de senki sem foglalkozott velem. A barátnőmön kívül egy lány van aki néha néha beszélget velem. Úgy érzem, hogy a barátnőm is csak kényszerből van velem, amikor ülünk a helyünkön elfordul abba az irányba, ahol azok vannak akikkel ő jóban van, nem beszélget velem csak néha, ráadásul amikor valaki 3. ember odajön hozzánk, akkor engem kihagy a beszélgetésből, meg sem hall. Tudniillik hogy eléggé önbizalomhiányom van, ami abban nyilvánul meg hogy minden nap kisminkeltem magam. Az osztály folyamatosan engem hord mindennek, hogy milyen nyomorék vagyok, milyen undorító vagyok (múltkor azért mert volt egy pattanás a homlokomon), vagy azért mert hogy viselkedek, milyen alakom van. Ráadásul ezt a mögöttünk ülő fiuk teszik, és én próbálok velük nem törődni. A tanárok sem bírnak, ofő szerint elmehetnék könyvtárosnak, és soha nem veszi észre ha ott vagyok, azt sem ha hozzá szólok. Nem foglalkozik velem. Múlthét pénteken megaláztak, van egy fekete (nem tudom mi a neve) hosszabb, térdig érő cardigánom, amit szeretek hordani. Az egyik osztálytársamnak nem tetszett, ezért elhordott mindennek, hogy ő soha nem akar olyan ronda lenni mint én, ő soha nem öltözne úgy, meg ilyenek. Ezenkívül mindenféle r****cnak is elhordott. Ráadásul a mai nap folyamán hallottam hogy megjegyzik hogy bárcsak be lennék ebben az osztályban... Rajtam kivűl a barátnőmet, és még 3 lányt nem szeretnek az osztályban, mivelünk mindig utálkoznak. (Az egyik lányt a hangja miatt utálják) Ezenkívül a tanároknak megvannak a kedvencei, folyamatosan rájuk figyelnek. Az órákon év elején aktív voltam, ma már ott tartok hogy nem merek megszólalni, mert mindig hümmögnek meg hangokat adnak ki amikor beszélek. Anya tud mindenről, ő javasolta nekem a gimnázium váltást, akkor koleszba mennék, az nagyon új lenne nekem, mert teljesen szülőktől függő voltam eddig. Egy ideje én is érzem hogy itt nekem nincs helyem, de a megszokás idehúz. Pedig tudom hogy itt nekem nem jó, mert tanárok is folyton szívatnak, már van három 1-esem.

Szerintetek mi legyen? Megérné 4-esekkel erősebb gimibe menni? (Állítólag ahol most vagyok nem erős gimi)

Ti mit tennétek?

Év eleje óta a hangulatom, a viselkedésem is megváltozott, rossz irányba. Állítólag többen elmentek már ebből a suliból, nem is egy példát tudok, hasonló okok miatt mint én.

Bocsánat a helyesírási hibákért, gyorsan írtam, és a telefonomon a helyesírás javító lehet rosszul javított egy egy helyen.:)

Előre is köszönöm a válaszokat, legyen szép napotok!:)


2016. máj. 6. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el, ez szörnyű... És szedd össze majd magad az új gimiben tanulás terén.:)
2016. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Sztem is menj el! És nem baj a koli, én is kolis vagyok és hidd el jót tesz, ott majd közösen is fogtok tanulni, sokkal hatékonyabb lesz.

Mindenféleképpen válts sulit. És sztem egy jó kolis közösség is segíteni fog neked minden szempontból!

2016. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen városban, milyen erősségű gimnáziumban gondolkodsz, de ha Budapest is szóba kerül, akkor mindenképp javaslom az ELTE Apáczai Gimnázium kollégiumát, nagyon szuper.

A gimnázium nem tudom mennyire lenne esélyes, elvileg tagozatokra csak egy vagon eredménnyel van esély, általánosra meg 4,5 fölött (ha jó teljesítesz magyarból, meg matekból). De ha van rá esély csak ajánlani tudom. Erős gimnázium, de a tanárok és a közösség is szuper!

2016. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Anya a Révait ajánlotta nekem Győrben, igazából az 8.-ban is érdekelt. Ahova most járok ez ilyen helyi gimi, 5 percre lakom tőle. Egy kisseb városban élek, mindenki ismer mindenkit, és hát vannak "nevesebbek, gazdagabbak, okosabbak" és ők a "menők" a suliban. Egyébként 4-es 5-ősökkel indultam, hatalmas célokkal, mostanában a legjobb a kémia de az is csak 4-es, a többiből, amiből eddig 5-ős voltam, vagy 3-as, vagy 4-es lettem. A legfeltűnőbb a fizika, szín 5-ős voltam, mostmár az is 3-as lett.:/ egyszerűen nem megy a tanulás, utálok bemenni a suliba, a barátnőm is "nevesebb", ő nem tanul semmit, de jobb tanuló nálam, és mindig azt mondja hogy minek tanulok, úgy is én is jot fogok írni stb. És ezek bennem maradtak. Még mindig hallom és látom magam előtt ahogy mondták hogy milyen ronda vagyok, milyen undoritó.. Napi rendszerességgel sirok, több ok miatt is, nem csak a suli, családban is van elég gond amióta apa itthagyott, ezért nem engedhetek meg magamnak annyi mindent és most 40 ezer lenne a nyelvvizsga előkészítő tanfolyam, ami miatt megint görcsölök, jön az osztálykirándulás, oda csak azért megyek hogy az öfő ne uszítsa jobban rám az osztályt. (Volt már rá példa, elkéreckedett egy osztálytársam, és őt kezdte el nekünk mindennek hordani) Mostmár kezd felnyílni a szemem hogy ezeket leírtam. Eddig a megszokás és a barátnőm tartott ott, de így visszaolvasva rájöttem hogy lehet hogy el kell mennem innen.
2016. máj. 7. 00:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen váltani kell, nem kell értelmetlenül végigszenvedni még 3 évet.
2016. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!