Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőin el lehet végezni...

Levelezőin el lehet végezni egyetemen, egy alapképzési szakot?

Figyelt kérdés

Biztosan sokan végeztek már levelezőin. De, nem tudom elképzelni, hogy munka mellett lehetséges tanulni.


Miben más a levelezői alapképzés a nappali alapképzésnél?

Kevesebb/több tananyagot adnak? Hogy adják meg a tanulnivalót? Be kell járni előadásokra? Mikor kell bejárni az egyetemre?


Válaszokat előre is köszönöm!



2016. máj. 7. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, rengetegen csinálják ezt. Nem mindenki teheti meg, hogy csak tanul. Én sem, többek között.


Változó, hogy melyik suliban mikor van konzultációs nap, van, ahol heti 1 nap fixen, van, ahol heti 2 (ebből általában az egyik szombat). Ilyenkor reggeltől estig órák vannak, nagyon minimális szünettel. Kemény meló. Elmondanak, amennyit csak tudnak, az anyagokat letöltjük és lényegében itthon tanuljuk meg, azzal a minimális segítséggel, amit a sulitól kapunk. Előadásra járni általában nem kötelező, sok olyan kurzust végeztem el, amiből még a tanárt sem láttam soha. Meg volt az anyag, leültem és megtanultam esténként. Olyan tárgyaknál, ahol számolni is kellett, azért bejártam, mert ott nem árt, ha van kitől kérdezni.


Munka mellett meg úgy lehet tanulni, hogy mindig, amikor hazaérsz, előveszed. Sokszor éjszakába nyúlóan tanulok, mert van két gyerekem is, így a "szabad időm" sem mindig csak a sajátom. Maradnak az éjszakák. Ez van :)

2016. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!