Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen a legjobb a BTK?

Melyik egyetemen a legjobb a BTK?

Figyelt kérdés

Klinikai pszichológiát szeretnék elvégezni valamikor a jövőben és az lenne a kérdésem, hogy az alábbi egyetemek közül melyiken a legkiemelkedőbb a bölcsészettudományi kar?

Illetve a második kérdésem pedig, hogy a klinikai pszichológiához mennyire kell a történelem? Tudom, hogy magyar és a nyelv nagyon kell, de mellé még ugye választani kell valamit, én a biológiára gondoltam de nem tudom, hogy az mennyire jó hozzá. Előre is nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! :)



2016. máj. 14. 14:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni azokat az egyetemeket amikre kíváncsi vagyok: Debreceni egyetem, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Károli Gáspár Református Egyetem, Eötvös Lóránd Tudományi Egyetem.
2016. máj. 14. 14:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne abból indulj ki, hogy milyen a BTK, mert az még nem mond sokat magáról a pszichológia szakról. Főleg, hogy általában a BTK az a kar mindenhol, ahol a legtöbb, és a legkülönfélébb szakok vannak, nagy a variancia. Arról nem is beszélve, hogy az ELTE-n például semmi köze a bölcsészkarhoz a pszichológiának, mert a Pedagógiai és Pszichológiai Karon van ez a szak.


Klinikai pszichológiához először pszichológia alapképzésre kell jelentkezned, az még nem szakirányos, hanem teljesen általános. A ponthatárok magasak, és egy emelt legalább kell (de ajánlott kettő), amit érdemes olyan tárgyból csinálni, amiből a legjobb eredményt tudod produkálni. Nagyon sok érettségitárgyat elfogadnak a felvételin (matek, magyar, töri, nyelvek és biosz), így tényleg lehet válogatni, és a lehető legtöbbet kihozni a teljesítményedből.

A magyar egyáltalán nem kell nagyon a szakhoz, ezt nem tudom, hogy olvastad/hallottad. Ami kell, az az angol. Ami hasznos ezen kívül, az a biológia, mert sok a bioszos tárgy, amik általában a legnagyobb nehézséget jelentik a pszichós hallgatóknak, mivel a legtöbbjük nem csak hogy nem érettségizett bioszból, de sokszor alapvetően nem volt színvonalas bioszórája a középiskolában. Így ha bioszból jó vagy (de tényleg csak akkor, ne erőszakold ki magadból, ha annyira nem megy, mert annyira azért nem leszel hátrányban), akkor érdemes abból érettségizni, akár emeltezni. De én például törit és németet vittem, mindkettőből emelteztem, egyik se kapcsolódik szorosan a szakhoz, de mivel ezek mentek a legjobban, simán 460 feletti pontszámot tudtam csinálni velük.

Nézz utána a felvi.hu honlapon annak, hogyan történik a pontszámítás, az egy kicsit közelebb visz ahhoz, hogyan tervezd meg az érettségizést :)


Ha még van kérdésed, írj nyugodtan! Ha gondolod, el tudom mesélni, mire számíts, milyen úton kell majd haladnod a klinikai pszichológiával :)

2016. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%
Debreceniről nem sok mindent tudok. Amiben biztos vagyok, hogy a Károlin és a Pázmányon van az ország legjobb pszichológiai kara, míg az ELTE eléggé gyenge. Oda semmiképp nem mennék.
2016. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!