Az egyetem csak a kituno diakoknak van?

Figyelt kérdés

Szeretnek majd egyetemre jarni, de csak 4-es tanulo vagyok. Ez kizaro ok? Angol es informatika tanar szeretnek majd lenni, mindkettobol tervezek emelt szintu erettsegit. (Angolbol kotelezo) mindkettobol 5-os vagyok, de meg csak 9-ikes (tavaly nulladikos voltam ott is otos voltam mindkettobol)

Viszont attol tartok hogy egy negyes atlag nem eleg az egyetemre. Ha csak negyes vagyok az mar kizaro ok?


2016. máj. 15. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A 9-es jegyeidet a kutya sem nézi majd.

Ha pontduplázással mész, akkor csak azt a két érettségit nézik, amivel továbbmész, a többiből akár 2-es is lehetsz.

DE! Ha az érettségi tárgyakból jó jegyeid lennéne (bár a 4-es is elég jó), akkor a magad dolgát könnyítenéd meg (még jobban), mert hozott pontokkal sokkal kisebb a tétje az érettséginek. De a középiskolai pontok is csak 11-től számítanak, egy-egy jegyet simán javíthatsz 2 év alatt:))


Én pl. max. hozott pontokkal elég, ha két 60%-os emelt érettségit csinálok a 420 pontért, de ha pontduplázással akartam volna menni, akkor két 80%-os emelt érettségi kellene hozzá, ami szerintem nehezebb.


Szóval javíts 11-re, amiből tudsz, de ha nem tudsz, csak tartod a 4-eseket, akkor sincs veszve semmi!

Bár a szabályok nyilván változnak (örökké:S), már most jó, ha "barátkozol" a felvételi pontszámítással, amiről minden információt megtalálsz a felvi.hu-n!

2016. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hármas tanuló voltam középiskolában, és mégis egyetemre fogok járni, szóval nem számít!
2016. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!