Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra menjek továbbtan...

Melyik szakra menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan vagyok. Nem vagyok reálos, de nem vagyok teljesen buta a matekhoz, 4-es tanuló vagyok(egy erős gimibe járok). Sok szak van ami érdekel, de nálam fontos szempont,hogy olyat tanuljak amivel utána jól el tudok helyezkedni és viszonylag jó megélhetést biztosítson. Ez azonban sajnos nem akar összejönni azokkal a szakokkal amiken eddig gondolkoztam. (pszichológia, vendéglátás és turizmus, emberi erőforrások, szociológia, kommunikáció és médiatudomány) Fontos, hogy egy normális környezetben legyek, emberekkel körülöttem, ezért is választottam elsősorban kommunikációra épülő szakokat. 3 nyelvet tanulok(angol, német, spanyol) és ebben a sorrendben lesz meg a tudásom belőlük érettségire felsőfokon, középszinten és alapszinten. Mi a tanácsotok számomra? Hova lenne érdemes jelentkeznem? olyan szakot is mondhattok amit nem soroltam fel, de elsősorban azokról a szakokról való véleményetekre lennék kiváncsi.

2016. máj. 16. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Abból kellene kiindulnod, mit dolgoznál később.
2016. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Hát én olyan szakot választanék, amivel el tudok helyezkedni. Az általad felsoroltak nem igazán ilyenek. Ha csak humánban gondolkodsz akkor tanár esetleg? Vagy anglisztika?
2016. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A pszichológiát csak akkor ajánlanám, ha tanulsz ilyet hogy etika, meg tényleg érdekel a téma, mert nagyon mélyen bele kell ásnod magad, én azt hallottam, hogy ez nagyon nehéz szak, nehéz beadandó dolgozatokat kell írni stb. A hallottak alapján én ezt olyanoknak ajánlanám akiknek tényleg ez a vágyuk, hogy pszichológusok legyenek, mert ahhoz azért nem kevés türelem meg persze szaktudás kell, mondjuk melyik szakhoz nem, de szerintem ehhez főleg.

Vendéglátás és turizmus: hát nem tudom, ahhoz képest hogy nehézkes vele jó munkahelyet találni, elég nagy a túljelentkezés. Viszont ha 3 nyelvet beszélsz és azokat jól, akkor viszont van esélyed jó munkahelyet találni vele.:) Viszont a népszerű szakoknál nagyon nem mindegy, hol tanulsz, szóval ehhez mindenképp valami jó hírnevű iskolába kell menni, pl Corvinus Egyetem

Emberi erőforrások: ez ugye arról szól, hogy majd te válogathatsz azok közül, akik majd jelentkeznek, ellenőrzöd a munkásokat, meg ilyesmik. Viszont ez erősen a gazdasági tárgyakra és a matekra épül, tehát gondold át hogy állsz ezekkel. :D

Szociológia: szerintem ez ilyen nesze semmi fogd meg jól szak, bár sokat nem tudok róla, szóval inkább nem mondok semmit.

Kommunikáció: hát nem tudom, hallottam már róla jót is, rosszat is, viszont a 3 nyelv ismerete itt is előny.

Felvi.hu-n nézegess szakleírásokat, azon belül végzettek tapasztalatait, stb., szerintem találni fogsz magadnak valami jót. :)


Tehát összességében mondhatom, hogy ha 3 nyelvet ismersz legalább középfokon, és neves egyetemen szerzed a diplomát, akkor minden esélyed megvan arra, hogy jó munkát találj. :)

Remélem segítettem :)

2016. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha 3 nyelvet elegge jol beszelsz, akkor mindenkeppen a tolmacsolast ajanlom.Egeszen jol fizeto allas, es nem is pukkansz meg kozbe.
2016. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!