Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy :tűzoltó,...

Mi kell ahhoz, hogy :tűzoltó, mérnök, kert/designtervező (ha jól tudom, akkor ez a belsőépítészet? ) vagy autó szerelő legyek?

Figyelt kérdés

Még nem tudom,hogy mi leszek,viszont ezek talán jobban érdekelnek.Kíváncsi lennék,hogy mely jegyeimnek kell jónak lennie + hova kellene továbbtanulnom ahhoz,hogy ezek közül valamelyikkel foglalkozhassak.

Személyes tapasztalatokat örömmel hallagtok.

Előre is kösi az értelmes válaszokat!


2010. ápr. 9. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mérnök: főleg matek, de a fizika sem árt. Persze, ha vegyészmérnök akarsz lenni, akkor értelemszerűen kémia.

Szinte bármilyen mérnök akarsz lenni, a legjobb a BME.

Mielőtt nagyon belemész a fizikába: kell érettségizni, de igazából fél év fizika van csak, ami tényleg hasonlít a gimis fizikára. A matek viszont szívás, 3 félév, de más tárgyakban is előjön néha.


Kerttervező: Rajz, van belőle alkalmassági vizsga is, emellé reál tárgyak, de nem kell annyira parázni tőle, mint ha mérnök leszel. BCE és tájépítésznek kell menni szerintem, ők tervezéssel foglalkoznak, bár kicsit nagyobb léptékben néha, mint egy kert. Emellett van a kertészmérnök, aki inkább a növényekkel foglalkozik, de nézz utána itt:

[link]

[link]


Belsőépítész: Ha jól tudom, talán az iparművészetin van, de még máshol is biztos. Itt szintén kell tudni jól rajzolni.


A másik kettőt nem vágom, bocsi.

Amúgy amiket írtál, mind reálos szakok, bár a tájépítészet kicsit művészet is vhol:)

Szóval a reál tárgyakra menj rá, főleg a matekra. A matek az mindig jó, én még nem láttam olyan reálos szakot (kivéve orvosi), ahol ne fogadnák el a matek érettségit. Én is ezért fakultáltam belőle régen, mert nem tudtam, hogy mit akarok majd, csak annyit, hogy nem humánra megyek.

2010. ápr. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a fél év fizikát, az építőmérnöki karról írom.

A villamosmérnököknek tudom, hogy több, de a gépészeket is jobban megszivatják vele, ha információim helyesek.

2010. ápr. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!Ez kicsit elgondolkodtatott...

Mi van az orvosival?Hogy érted?Oda mi kell?

2010. ápr. 10. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!