Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosképzés mennyire vállalhat...

Orvosképzés mennyire vállalható, ha 25 éves elmúltam, van valakinek esetleg személyes tapasztalata?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, közgazdászként végeztem, de mindig is az egészségügyhöz húztam, de sajnos annak idején nem mentem neki az orvosinak bizonyos okokból kifolyólag. Alapvetően mindenkinek 12 államilag támogatott félév jár, aki osztatlan képzésre jelentkezik annak 14. (7félévet elhasználtam már) Így csak a fennmaradó 7 a felét fedi le..Lehet dolgozni mellette?! Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy tudnám kitermelni a magas tandíjat..

#orvosképzés #orvosképzés munka mellett
2016. máj. 21. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van, aki eltart, akkor minden további nélkül megy a dolog. Dolgozni úgy lehet mellette, ha megszervezed, hogy legyen olyan biztos és legalább 6 évig tartó munkád, bevételi forrásod, ami mellett elvégezheted a kizárólagosan nappali képzést, ahol napközben gyakorlatilag nincs szabad időd és emellett napi pár órát még otthon is kell tanulni. Emellett gondolni kell a közben netán kialakuló saját családodra is.
2016. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első 2-3 évben nem lehet dolgozni mellette, mert a tanulás rovására menne. Legtöbb esetben már az órarended miatt sem tudnál dolgozni, és akkor még elő sem vettél egy anyagot sem. És igen, itt rendszeresen kell tanulni. Nem csak zh-kra meg vizsgákra, hanem évközben folyamatosan. Vizsgaidőszakban meg hiába van "csak" 4-5 vizsgád, ha mindegyikre alsó hangon kell egy hetet szánnod, persze akkor, ha évközben készültél vmennyit. Napi 8-10 óra tanulás vizsgaidőszakban pedig reális egy átlagos képességű diáknak.


Ebben a 7 féléves dologban nem vagyok biztos, érdeklődd meg, mert ha már van egy diplomád, akkor elvileg másként alakulnak ezek a félévek. Nincs kizárva, hogy végig fizetősön lennél, az évfolyam harmada pedig csúszik egy évet (szinte senki nem dolgozik)...

2016. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!