Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapszakról mesterszakra? (lent)

Alapszakról mesterszakra? (lent)

Figyelt kérdés
Ha például matematika ttk-n végzek, akkor mehetek pl. pénzügy és számvitel mesterszakára? Ha nem, akkor hol van átlépési lehetőség? Vagy csak az adott szakod mesterképzéseire jelentkezhetsz? Előre is köszönöm a segítőszándékú válaszokat, egy végzős diák.

2016. máj. 21. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Írd be az elvégzett szakhoz, hogy matematika. Zöld nyíl, amikor nem kell elbírálni a tárgyaidat, egyenesen mehetsz (persze felvis jelentkezés, esetleges felvételi stb) ha sárga szaggatott, akkor kreditelismeréssel zajlik, azaz megnézik, hogy a tárgyaid alapján tényleg járhatsz-e ide (arról, hogy mit kell letenni, hogyha elfogadják pluszban, egyáltalán kell-e arról nem tudok. )

Kattints utána ténylegesen a saját szakodra a bal oszlopban, hogy a tiedtől induljon a nyíl, mert hajlamos másik szakhoz tenni.

2016. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. máj. 23. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit az első küldött, az alapvetően jó, de azért nem mutat meg minden lehetőséget. Én inkább azt ajánlom, hogy nézz körül, nézd meg mi érdekelne, és az adott szaknál a szakleírásnál megtalálod, hogy milyen szakokat fogadnak el. Ha felvin nincs is így fent (ezt most hirtelen nem tudom), akkor az adott egyetem honlapján biztos megtalálod.
2016. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Maga az egyetem honlapján nagyon kevés specializációt említ, max 3. Amit az első küldött, ott pedig többet, ott említi az egyetemen kiírt msc-ket és még további lehetőségekre is kiírt, habár azokat csak vmiféle kreditelismeréssel lehet.
2016. máj. 26. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne az alapszakod nézd, hanem a mestert, amit csinálni szeretnél. Ott fel van sorolva az egyetem honlapján, hogy mi kell ahhoz, hogy oda mehess.


Nekem pl az első link nem írja ki azt az msc-t ahova járok a bsc-m alapján, pedig teljes kreditelfogadással vettek fel.

2016. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!